Koneser Dramat

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

2 godz. 11 min.

Reżyseria

Data premiery

2013

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 4 / 5. Ilość: 4

Opis filmu:

Virgil Oldman jest właścicielem domu aukcyjnego i wybitnym znawcą sztuki. Nie związał się z żadną kobietą, gdyż całą energię zawsze poświęcał swojej pasji, dziełom sztuki. Niewiele osób ma dostęp do jego hermetycznego świata, czasem tylko pozwala na to dzielącemu jego pasję Billemu Whistlerowi oraz młodemu konserwatorowi starych mechanizmów, Robertowi.

 

Pewnego dnia odbiera telefon od tajemniczej kobiety, Claire Ibbetson. Twierdzi ona, że otrzymała w spadku po zmarłych rodzicach bogatą kolekcję dzieł sztuki i chciałaby, aby Virgil spróbował ocenić jej wartość. Ten przybywa do starej rezydencji, wypełnionej wiekowymi obrazami, rzeźbami, meblami. Nie spotyka jednak właścicielki antyków, która kontaktuje się z nim tylko telefonicznie.

Opis postaci:

Virgin Oldman – wysoki, sześćdziesięciotrzyletni, siwiejący szatyn. Lekko falowane włosy ma zaczesane do tyłu. Ma wyrazisty nos z drobnymi, okrągłymi znamionami i głębokie zmarszczki biegnące w stronę ust. Nosi garnitury w ciemnych odcieniach, płaszcze i materiałowe rękawiczki.

 

Claire Ibbetson – około trzydziestoletnia szczupła, wysoka kobieta o jasnobrązowych, falowanych, długich włosach, które nosi rozpuszczone. Ma ciemne oczy i niewielki dołeczek w brodzie.