Komornik Dramat

Odtwórz film w nowym oknie

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 40 min.

Reżyseria

Data premiery

2005

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 4.2 / 5. Ilość: 6

Opis filmu:

Młody komornik sądowy Lucjan Bohme działa w Wałbrzychu i okolicach. Miejscowe zakłady przemysłowe poupadały, panuje duże bezrobocie, wielu ludzi żyje w biedzie. W takim miejscu działalność komornicza nabiera wyjątkowo dramatycznego wymiaru, budzi szczególny sprzeciw. Zwłaszcza że Bohme wykonuje swoje obowiązki z niezwykłą konsekwencją i skutecznością, bezwzględnie egzekwując należności. Niewiele sobie robi z tego, że gdziekolwiek pojawia się z aplikantem Jaśkiem, budzi przerażenie lub agresję. Chociaż sam pochodzi z ubogiej rodziny, nie ma nawet odrobiny litości dla dłużników. Jest jednakowo zacięty wobec bogatego producenta okien, Wiśniaka, który sprytnie przepisał większość majątku na żonę, jak i wobec staruszki, której rekwiruje stary zegar, jedyną pamiątkę po zmarłym synu. Nie omieszka nawet zająć sprzętu ratującego życie na jedynym w mieście oddziale intensywnej terapii w zadłużonym szpitalu…

www.filmpolski.pl

Opisy postaci:

Lucjan Bohme – główny bohater filmu i tytułowy komornik. To  trzydziestokilkuletni, szczupły, postawny blondyn. Strzyże się krótko, ale na czoło opada mu niesforna grzywka. Nie nosi zarostu. Lucek to dobrze ubrany gentelmen, o wysublimowanym guście. Śnieżnobiała koszula i dobrze skrojony garnitur są podstawą jego garderoby. W wyrazie twarzy Lucka dominuje obojętność i chłód.

 

Janek – asystent Lucjana. To szczupły krótkowłosy blondyn, średniego wzrostu. Ma owalną twarz, nieduże, ciemne oczy i wąskie usta.   Jego ubiór nie wyróżnia się niczym szczególnym. Nosi jeansy, luźne swetry, kurtkę i czapkę. Ma ok. 30 lat.

 

Anna – Pani mecenas. Koleżanka z pracy oraz kochanka Lucka. To szczupła, wręcz filigranowa blondynka o sięgających ramion włosach. Nosi się elegancko i drogo, co dodaje jej klasy i stylu. Jej delikatne rysy twarzy precyzyjnie oddają targające nią emocje. Jej spojrzenie jest uwodzicielskie i kokieteryjne. Mimika Anny ukazuje zimny profesjonalny chłód, jak i gorącą namiętność. Ma ok. 30 lat.

 

Gosia – 30-letnia, niewysoka blondynka. Jej długie włosy są zawsze związane, a grzywka opada na czoło. Na jej nieco pyzatej twarzy zawsze gości łagodność i delikatny uśmiech. Nie jest klasyczną pięknością. Jednakże jej pospolitość emanuje dobrem i szlachetnością. Gosia ubiera się skromnie. Nosi spódnice do kolan, swetry z golfem lub koszule. Ma inteligentny wyraz twarz.

 

Chełst – komornik sądowy, nauczyciel Lucjana. To siwy 60-latek z lekką nadwagą. Jest niski. Na twarzy widoczne zmęczenie i częsty skurcz tłumionego cierpienia. Z jego pooranej zmarszczkami twarzy można wyczytać wiele życzliwości, łagodności i podszytej spokojem życiowej mądrości.

 

Zenke – szczupły 40-latek. Brunet, który zaczyna nieznacznie siwieć. Swoje nieco dłuższe włosy zaczesuje do tyłu. Nosi krótko przyciętą rzadką brodę i wąsy.

 

Marczak – wysportowany, krótko ostrzyżony blondyn.

 

Wiśniak – krótko ostrzyżony brunet o znacznych zakolach. Ma duży nos i przebiegłe rozbiegane oczka.

 

Horst – siwy 60-latek o zniszczonej spracowanej twarzy. Jest mężczyzną średniego wzrostu o lekko zaokrąglonym brzuszku.