Kobieta z piątej dzielnicy – PJM Dramat

Odtwórz film w nowym oknie

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 20 min

Reżyseria

Data premiery

2011

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 0 / 5. Ilość: 0

Opis filmu:

Tom Ricks jest młodym, amerykańskim pisarzem, który ma za sobą udaną powieść, nieudane małżeństwo i kilka ciężkich, owianych mgiełką tajemnicy miesięcy życia. Po głośnym skandalu ucieka do Paryża, by napisać nową książkę i odzyskać kontakt z małą córeczką. W obcym mieście nikt jednak nie wita go z otwartymi ramionami. Ktoś kradnie mu bagaż, żona straszy policją i uniemożliwia kontakt z dzieckiem. Mimo wszystko nieprzyjazny Paryż „wyciąga do niego rękę” i Tom spotyka na swojej drodze kilka osób, które pomogą mu stworzyć namiastkę normalnego życia. Zdobywa pracę stróża nocnego, znajduje kąt do spania i poznaje tajemniczą Margit, z którą znajomość jednak komplikuje jego życie…

Opis postaci:

Tom Ricks – ojciec sześcioletniej Chloé, amerykański pisarz. Jest średniego wzrostu czterdziestoletnim szatynem z lekko rozwianymi, gdzieniegdzie siwymi włosami z przedziałkiem po prawej stronie. Ma pociągłą twarz, kilkudniowy zarost. Na jego wysokim czole rysują się poprzeczne zmarszczki mimiczne. Nosi okulary korekcyjne w kwadratowych czarnych ramkach marki Ray Ban. Ubrany jest w białą koszulę, grafitowy sweter i grafitową marynarkę, nosi beżowe spodnie i jesienny czarny płaszcz. Jest wrażliwy, zamknięty w sobie, często zagubiony i niepewny.

 

Margit – około pięćdziesięcioletnia wysoka, szczupła brunetka, półdługie włosy – sięgające lekko za ucho — ma gładko uczesane. Ma wyraziste brwi, wąski nos, usta układa w spokojnym, lekko tajemniczym uśmiechu. Ubiera się w gładkie,  dopasowane, długie sukienki. Jest stonowana, bywa wyniosła.

 

Ania – kelnerka, kobieta Sezera – właściciela baru i hotelu. Jest Polką, ma niewiele ponad trzydzieści lat, długie blond włosy najczęściej związane w kucyk. Jest średniego wzrostu. Ubiera się w dżinsy, koszulkę, czasem bluzki i sukienki z głębokim dekoltem uwydatniającym biust. Jest otwarta i szczera.

 

Sezer – właściciel baru i hotelu. To wysoki, szczupły mężczyzna o śniadej cerze i czarnych oczach. Ma ciemne krótkie włosy, wąsy i kilkudniowy zarost.  Nosi czarne spodnie, czarną rozpiętą marynarkę, na szyi ma złoty łańcuszek. Jest energiczny, bywa porywczy.