Kiler – PJM Komedia

Odtwórz film w nowym oknie

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 43 min

Reżyseria

Data premiery

1997

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 0 / 5. Ilość: 0

Opis filmu:

 

Bohaterem tej kryminalnej komedii jest sympatyczny trzydziestoletni taksówkarz Jurek K. – człowiek pod wieloma względami przeciętny, mający jedynie nieprzeciętnego pecha. Zdarza się jednak coś, co zmienia całe jego życie – pewnego ranka Jurek zostaje aresztowany jako bezwzględny, profesjonalny zabójca o pseudonimie Kiler. Nieśmiały, zagubiony, niekiedy zabawny nieudacznik nagle zaczyna być uważany za zabójcę o międzynarodowej sławie. Zostaje otoczony podziwem i szacunkiem nie tylko ludzi, z którymi przychodzi mu dzielić celę, ale także policjantów i więziennej służby. Nareszcie spotyka się też z żywym zainteresowaniem płci pięknej . . . Kiedy bohater zostaje uwolniony przez gangsterów, kiedy poznaje ich z bliska, kiedy wreszcie dowiaduje się, dlaczego go uwolnili, zmienia zdanie na temat swojego “gwiazdorstwa”. Postanawia działać…

 

Opisy postaci:

 

Jerzy Kiler – to szczupły i wysoki szatyn po trzydziestce. Jest nieśmiałym mężczyzną o łagodnym wyrazie twarzy. Ma brązowe oczy, wąskie usta i pociągłą twarz. Jego ubiór zależy od okoliczności. Na co dzień nosi czarne garnitury i białe koszule. Czasem jednak zakłada wygodne dresy i sportowe buty. W początkowej części filmu jako więzień nosi beżowy uniform z granatowym kołnierzykiem. Ma szczery uśmiech i bystre spojrzenie.

Stefa „Siara” Siarzewski – gangster. Jest wysokim i tęgim 60-latkiem. Ma kruczoczarne włosy i gęstą, czarną brodę, ciemne oczy i krzaczaste brwi. Ma wielki brzuch, który opinają koszulki i bluzy dresowe, które nosi na co dzień. Do tego zakłada złoty łańcuch. Zazwyczaj ubiera się w sportowym stylu. W sytuacjach oficjalnych występuje w czarnym garniturze i białej koszuli.

Gabrysia Siarzewska – żona Siary. To atrakcyjna 40-letnia blondynka. Ma duże piersi i długie zgrabne nogi. Chętnie eksponuje swoje atrybuty. Najczęściej nosi krótkie, obcisłe sukienki z głębokimi dekoltami oraz buty na szpilkach podkreślające jej nogi. Jest elegancka i zadbana. Zawsze ma starannie wykonany makijaż i złotą biżuterię. Ma duże brązowe oczy i wydatne usta. Często się uśmiecha. Zwykle są to zalotne uśmiechy do mężczyzn. Porusza się z gracją.

Ewa – młoda dziennikarka telewizyjna. Jest wysoką, szczupłą kobietą o delikatnej urodzie. Ma niebieskie oczy i jasną twarz. Kasztanowo-rude włosy sięgające do ramion są zawsze splecione w warkocz. Nosi ciemne ubrania. Najczęściej zakłada dopasowane spodnie i szerokie koszule. Rzadziej widzimy ją w krótkich sukienkach i butach na wysokim obcasie.

Komisarz Ryba – niski, łysiejący 50-latek. Ma wydatne usta, wąski nos, niebieskie oczy i okrągłą twarz. Ubiera się pospolicie. Na co dzień nosi granatowe jeansy, koszule i brązową skórzaną kurtkę.