Ja wam pokażę! Komedia

Odtwórz film w nowym oknie

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 53 min.

Reżyseria

Data premiery

2006

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 1.7 / 5. Ilość: 3

Opis filmu:

Zbliżająca się do czterdziestki Judyta – rozwódka i matka niespełna osiemnastoletniej, pyskatej i nieznośnej córki Tosi, pracuje w redakcji poczytnego pisma dla kobiet, gdzie odpowiada na listy czytelniczek. Bardzo lubi to zajęcie, szczerze się w nie angażuje. Jej związek z Adamem, przystojnym redaktorem radiowym, rozwija się w najlepsze. Nie jest to po myśli ani rodziców Judyty, którzy – sami rozwiedzeni – wciąż utrzymują bliskie stosunki i próbują kontrolować życie jedynaczki, ani przede wszystkim Tosi, która bardzo by chciała, żeby rodzice znów byli razem. Postanawia więc zrobić wszystko, żeby tak się stało. Obrzydza jak się da życie Adamowi, wobec którego jest arogancka i pełna wrogości, stale opowiada matce, jak ojciec cierpi w samotności po rozstaniu z ostatnią sympatią.

 

Opis postaci:

Judyta Kozłowska – zgrabna brunetka po czterdziestce z kręconymi włosami do ramion igrzywką. Ubiera się w sukienki w kolorach ziemi (zielenie, brązy). W domu chodzi w luźnych, białych dresach i koszulce na szerokich ramiączkach. To kobieta często kierująca się emocjami i spontaniczna.

 

Adam – krótkowłosy, postawny brunet z dwudniowym zarostem. Najczęściej chodzi w wojskowej, oliwkowej kurtce z małą naszywką z norweską flagą na ramieniu, błękitnym swetrze lub niebieskiej koszuli. Często nosi szary, lniany plecak. To mężczyzna spokojny,
wyrozumiały i opiekuńczy.

 

Tosia – to osiemnastoletnia szatynka z długimi włosami opadającymi na plecy, które częstowiąże z tyłu. W uszach ma po kilka kolczyków, a na szyi nosi brązowe lub czarne koraliki. Nosi dopasowane, kolorowe tiszerty i zielone, szerokie bojówki. To dziewczyna zbuntowana, na każdym kroku kwestionująca zasady wprowadzone przez dorosłych.