Historie miłosne Dramat

Opis filmu:

 

Film opowiada o losach uczuciowych czterech mężczyzn w sile wieku. Każdy z nich – grany przez tego samego aktora – zostaje wezwany na przesłuchanie do tajemniczego urzędu. Funkcjonariusz ze świata nadrzeczywistego zadaje im pytania dotyczące ich życia prywatnego. Po wyjściu z biura wszyscy czterej zostają poddani kolejno próbie: czy potrafią dochować wierności osobom, które ich kochają?

 

Opis postaci:

Główne postacie filmu: „Historie miłosne” to Ksiądz, Adiunkt, Pułkownik i Zdzisław Filip. We wszystkie role wcielił się Jerzy Stuhr. Zatem bohaterowie wyglądają identycznie, rozróżniamy je tylko po strojach i zachowaniach. Każda z postaci jest specyficzna i charakterystyczna na
swój sposób. Każdy z bohaterów to mężczyzna po pięćdziesiątce. Każdy jest szczupłym szatynem średniego wzrostu. Każdy ma przerzedzone włosy, zaczesane na prawą stronę i wysokie czoło. Oczy duże, niebieskie, usta mięsiste i wydatne, twarz owalna. Wyraz twarzy łagodny.

 

Ksiądz – jest wyciszony i spokojny, nosi długą sutannę i czarny płaszcz. W czasie mszy zakłada bogato zdobione ornaty. Porusza się powoli i majestatycznie. Bywa niepewny siebie.

 

Adiunkt – zagubiony i zdołowany kawaler. To mężczyzna, który ma problemy z podejmowaniem decyzji, nawet tych najprostszych. Ubiera się pospolicie, nosi spodnie w kant i jasne koszule z kołnierzem. Jego atrybutem jest skórzana teczka. Kiedy pracuje, zakłada na nos korekcyjne okulary.

 

Pułkownik – mężczyzna pozornie stanowczy, w głębi serca zagubiony i niepewny siebie. To elegancki wojskowy. W filmie oglądamy go w galowym mundurze lub w klasycznych garniturowych spodniach i koszulach. Wychodząc z domu zakłada długi, czarny płaszcz.

 

Zdzisław Filip – więzień, uwikłany w toksyczne małżeństwo z atrakcyjną blondynką. To lekkoduch mający słabość do kobiecych kształtów. W filmie oglądamy go w jeansowych spodniach, sportowych bluzach i katanie. Porusza się energicznie. Często się uśmiecha mimo nieciekawej życiowej sytuacji.