Handlarz cudów – PJM Dramat

Opis filmu:

Stefan to wyleczony alkoholik. Objeżdża szpitale i domy opieki społecznej, w których wygłasza prelekcje na temat swego nawrócenia. Zbiera przy okazji na pielgrzymkę do sanktuarium w Lourdes. Tam bowiem spodziewa się otrzymać specjalną łaskę, dzięki której ostatecznie pokona swą chorobę.

 

Przekonujące wystąpienia Stefana zjednują mu licznych słuchaczy. Wielu z nich oprócz pieniędzy wręcza mu kartki z intencjami do przedstawienia Matce Bożej w Lourdes. Fragment jednej z prelekcji słyszy również dwoje dagestańskich dzieci, którym grozi deportacja. Przebywają w domu opieki czekając na wyrok sądu, lecz cały czas marzą o ucieczce i odnalezieniu ojca, który wiele lat temu wyemigrował do Francji. Wszystko zmienia się, kiedy Stefan znajduje dwójkę uchodźców w swoim samochodzie.

 

Opis postaci:

Stefan – średniego wzrostu, około czterdziestoletni mężczyzna. Ma krótkie, jasne włosy, wyraźne zakola i kilkudniowy zarost. Niebieskie oczy miewa podkrążone. Podczas oficjalnych spotkań ma na sobie garnitur w niebieskawym – gołąbkowym kolorze.

 

Urika – trzynastoletnia, szczupła dziewczynka. Nosi zieloną, sztruksową spódnicę w drobne, kolorowe kwiatki, bordową, rozpinaną bluzę z kapturem, grafitowe rajtuzy i ciemnobrązowe półbuty. Ma długie, ciemnobrązowe włosy, które chowa pod czarną chustą z florystycznym, zielono-czerwonym wzorem.

 

Hasim – niespełna dziesięcioletni chłopiec, brat Uriki. Ma duże, czarne oczy, krótko przystrzyżone czarne włosy z białym pasemkiem po lewej stronie, często jest w czarnej czapce. Nosi ciemnobrązową, za dużą marynarkę, czarną koszulę i czarne spodnie.

 

 

Za tłumaczenie na PJM odpowiada Fundacja FONIS. Tłumaczka: Izabela Lindner.