Golem Science fiction

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 22 min

Reżyseria

Data premiery

1980

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 5 / 5. Ilość: 1

Opis filmu:

W świecie wyniszczonym przez wojnę atomową Doktorzy starają się udoskonalić ludzkość. Jednostki zdegenerowane przerabiane są na pełnowartościowych członków społeczeństwa. Takim odnowionym człowiekiem jest Pernat, który po pewnym czasie buntuje się przeciwko swoim opiekunom. Próbuje ucieczki.

Film na podstawie powieści “Golem” Gustava Meyrinka.

Opisy postaci:

Pernat – ponad 40-letni mężczyzna o łysej głowie okolonej gniazdem krótkich, szpakowatych włosów. Został on stworzony przez naukowców jako klon innego człowieka. Dlatego wygląda identycznie jak jego “matryca”, ale został udoskonalony – ma dobry wzrok i pełne uzębienie, podczas gdy jego wcześniejsza wersja nosiła okulary i sztuczną szczękę. Pernat ma łagodne, dobre usposobienie. Najczęściej chodzi ubrany w bordowy zapinany sweter, jasnobrązowe spodnie i skórzane buty. Gdy wychodzi na dwór ubiera brązowy płaszcz i kapelusz typu fedora.

 

Rozyna – młoda prostytutka mieszkająca w kamienicy Pernata, córka Holtruma. Nosi rude, rozpuszczone włosy i mocny makijaż. Ma niezwykle ekspresyjny sposób bycia i częstą huśtawkę nastrojów – od ekstazy do załamania i rozpaczy. Ubiera się w sukienki i halki eksponujące jej kobiecość.

 

Holtrum – około 50-letni mężczyzna, masywny, o niedźwiedziej sylwetce. Ma duży nos i zaokrąglone policzki. Czarne włosy zaczesuje do góry. To ojciec Rozyny i zarządca kamienicy, w której mieszka Pernat. Jego marzeniem jest stworzenie sztucznego człowieka, golema, którego zamierza ulepić z gliny na podobieństwo Pernata. Najczęściej chodzi ubrany w długi, skórzany fartuch rzemieślnika.