Ewa Dramat

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 48 min

Reżyseria

Data premiery

2011

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 5 / 5. Ilość: 1

Opis filmu:

Historia prawdziwej miłości, tak prawdziwej, że trudno w nią uwierzyć. Ta historia mogła się zdarzyć wszędzie i na nieszczęście zdarza się na całym świecie. Poruszający film o silnych relacjach emocjonalnych w rodzinie, o kobiecie, matce, żonie, w której – w obliczu grożącej jej rodzinie biedy – budzi się charakterystyczna dla kobiet siła do walki o to, co dla niej najważniejsze – o dzieci, dom, stabilizację, o możliwość godnego życia.

 

Opis postaci:

Giza – szczupła, wysoka kobieta o długich, farbowanych na kolor oberżynowy włosach, żona Erwina, matka Mireli i Maćka – dzieci w wieku szkolnym. W pierwszej części filmu ubiera się skromnie, po podjęciu pracy zmienia swój wizerunek. Nosi dopasowane bluzki, miniówkę i buty na wysokim obcasie. W gronie przyjaciół jest radosną,  uśmiechniętą, pewną siebie kobietą, wśród obcych przybiera bierną postawę, jest nieśmiała i zagubiona. Pragnie dbać o swoich najbliższych.

 

Erwin – mąż Gizy, niewysoki, drobnej budowy mężczyzna o gładko uczesanych blond włosach i charakterystycznym wąskim nosie. Były górnik. Ubiera się głównie na roboczo, nosi kamizelki i ubrudzoną węglem kufajkę, w ważnych dla niego chwilach ubiera ciemny garnitur, białą koszulę, krawat. Ma spokojny charakter, często smutny wyraz twarzy. Jest zagubiony po utracie pracy. Jest oddany swojej rodzinie i najbliższemu przyjacielowi – Leonowi.

 

Leon – postawny mężczyzna, przyjaciel Erwina, były górnik. Ma lekko falowane, krótkie, ciemne włosy, okrągłą, jasną twarz. Nosi roboczy strój – ciepłe swetry, kamizelkę, kufajkę. Ma pogodny charakter, jest oddanym przyjacielem, uśmiechem stara się łagodzić trudną codzienność.

 

Monika – wysoka, mocniejszej budowy młoda długowłosa blondynka. Właścicielka klubu nocnego. Ubiera się z dopasowane sukienki, obcisłe spodnie, krótką, skórzaną kurtkę. Jest zdecydowana i pewna siebie. Do pracowników podchodzi w sposób protekcjonalny. Rzadko się uśmiecha, bywa agresywna.

 

Basia – szczupła, wysoka kobieta o lekko kręconych, krótkich ciemnych włosach, przyjaciółka Gizy. Jest szczera, często się uśmiecha i z dystansem patrzy na codzienność.