Dziewczęta z Nowolipek Obyczajowy

Odtwórz film w nowym oknie

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 26 min.

Reżyseria

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 3.4 / 5. Ilość: 5

Opis filmu:

Bohaterki filmu poznajemy w ostatnich latach przed wybuchem wojny. Franka, Kwiryna, Bronka i Amelka ukończyły szkołę powszechną. Poza Kwiryną wszystkie są w trudnej sytuacji finansowej, a jednak chciałyby się dalej uczyć. Niełatwo jest wyrwać się z biedy Nowolipek i dziewczęta zdają sobie z tego sprawę. Pierwsze miłosne przeżycia odmiennie kształtują ich charaktery, ale wszystkie cztery zostają ciężko przez życie doświadczone…

www.filmpolski.pl

 

Opisy postaci:

Bronka – jedna z czterech głównych bohaterek filmu. Pochodzi z wielodzietnej rodziny robotniczej. Jest wysoką, szczupłą brunetką o pogodnej twarzy. Ma duże, czarne oczy, pełne usta i jasną, nieskazitelną cerę. Długie, ciemne włosy upina w duży kok. Nosi wąskie spódnice sięgające za kolana i bluzki zapinane pod szyję. Preferuje stonowane, ciemne kolory, takie jak bordowy, ciemno-zielony czy brązowy. Często zakłada wełniany płaszcz i kapelusze. Porusza się z gracją. Jest ambitna i inteligentna.

 

Franka –  jedna z głównych bohaterek filmu. To niska, chuda brunetka z długimi włosami i prostą grzywką opadającą na czoło. Ma trójkątną twarz i duże usta. Jej oczy są ciemno-brązowe, podkreśla je  równo obcięta grzywka opadająca na czoło. Dziewczyna ma szpiczasty nos. Ubiera się skromnie.  Nosi suknie sięgające za kolana, białe bluzki, ciepłe płaszcze i kapelusze. Jest cicha i zagubiona. Sprawia wrażenie niepewnej siebie.

 

Kwiryna –  Jedna z głównych bohaterek filmu. Postawna wysoka szatynka z lekko kręconymi włosami. Ma okrągłą twarz, pełne usta i nieduży, delikatnie zadarty nos. Jej oczy są duże, ciemno-brązowe. Kwiryna nosi rozkloszowane spódnice sięgające za kolana i bluzki zapinane pod szyję. Preferuje jasne kolory i zwiewne materiały. Jest zadbana. Kiedy wychodzi z domu, włosy zaplata w kok i robi sobie staranny makijaż. Jest wygadana i pewna siebie.

 

Amelka – delikatna, szczupła blondynka średniego wzrostu. Ma długie falowane włosy, które zawsze starannie upina z tyłu głowy. Jej twarz jest jasna i okrągła. Amelka ma mięsiste usta, które często podkreśla delikatną szminką. Jej oczy są duże, okrągłe i błękitne. Ma zalotne spojrzenie. Amelka nosi jasne falbaniaste sukienki lekkich tkanin. Ma kobiece kształty. Szerokie biodra i wąską talię. Często się uśmiecha. Bywa kokieteryjna.