Dos Islas Dokumentalny

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

40 min.

Reżyseria

Data premiery

2017

Scenariusz

Produkcja

Ocena

Średnia 5 / 5. Ilość: 1

Opis filmu:

Adriana, wiedziona pragnieniem zrekonstruowania dziecięcych wspomnień swojej babci, podejmuje podróż z Kuby na wyspę El Hierro. Jej 102-letnia babcia Elvira wciąż jeszcze opowiada, że przeskakując nad miednicą potrafi w magiczny sposób przemierzyć Atlantyk, by odwiedzić dom, w którym się urodziła.

 

Owa „powrotna podróż” Adriany na El Hierro dementuje historię rodzinną odkrywaną z fragmentarycznych opowieści, z którymi dorastała Adriana. Jednak wspomnienia dzielone z babcią okazują się bardziej prawdziwe niż fakty, gdyż wskazują drogę powrotną na wyspę dzieciństwa – jedynego miejsca, do którego zawsze będą mogły powrócić.

Opis postaci

Elvira – ponadstuletnia kobieta o krótkich, falujących, siwych włosach. Ma twarz pokrytą głębokimi zmarszczkami. Najczęściej nosi luźne, kolorowe bluzki i czarną spódnicę w białe kropki. Wspiera się na lasce o poczwórnej końcówce. Na głowie nosi słomiany kapelusz.

 

Adriana – trzydziestoletnia brunetka o krótkich włosach. Ma śniadą cerę. Paznokcie u rąk i stóp maluje czerwonym lakierem. Ubiera się w dopasowane sukienki na ramiączkach. Na głowie nosi słomiany kapelusz z pofalowanym rondem.

 

Alina – sześćdziesięciolatka z krótkimi włosami przyprószonymi siwizną, nosi okulary. Ubiera się w sukienki na szerokich ramiączkach lub w szorty i czarny top.