Krótki metraż Dom na końcu drogi

Opis filmu:

Dom pośrodku niczego, z dala od cywilizacji. Spokojne życie jego domowników, zostaje zakłócone przez niespodziewaną przybyszkę…

 

Opisy postaci:

Marta – główna bohaterka krótkometrażowego filmu. W tej roli Maja Ostaszewska. To wysoka i szczupła brunetka o owalnej, pociągłej twarzy. Ma duże, czarne oczy, wąski nos i pełne usta, które często podkreśla blado-czerwonymi szminkami. Marta ma długie, proste włosy. Na co dzień upina w  kok z tyłu głowy. Nosi długie, kwieciste spódnice i dopasowane, bawełniane koszulki. Na jej twarzy często goszczą smutek i zamyślenie. Kobieta bywa nieobecna i sprawia wrażenie oderwania od rzeczywistości.

 

Jakub – mąż Marty, głowa rodziny, drugi istotny bohater tajemniczej historii. W tej roli Robert Gonera. To wysoki, postawny i dobrze zbudowany brunet. Jego ciemne włosy są zawsze krótko przycięte. Mężczyzna ma kilkudniowy zarost na twarzy. Jego usta są wąskie, nos pękaty. Jasno zielone oczy odznaczają się na tle kruczo-czarnych brwi i śniadej cery. Mężczyzna ubiera się w jeansy i kraciaste koszule. Jest stanowczy i pracowity. Ma inteligentny wyraz twarzy i bystre spojrzenie.

 

Piotr – syn Marty i Jakuba. Nastolatek. W tej roli Maciej Musiał. To wysoki i szczupły chłopak. Ma krótkie jasne włosy z grzywką swobodnie opadającą na czoło. Jego twarz jest pociągła, usta pełne, oczy piwne, nos wąski i długi. Chłopak ubiera się w sportowym stylu. Nosi jeansy i letnie, bawełniane koszulki. Bywa smutny, wrogo nastawiony do matki.

 

Kasia – nastolatka. Córka gospodyni, która pracuje w domu Marty i Jakuba. To bliska przyjaciółka  ich syna Piotra. W tej roli Julia Wróblewska. To szczupła blondynka o jasnej cerze i dziewczęcych rysach. Ma bystre spojrzenie i poważny wyraz twarzy. Ubiera się w letnie sukienki. Bywa nieprzyjemna, w szczególności dla Marty.