Dobrzy gliniarze Komedia

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 56 min

Reżyseria

Data premiery

2006

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 5 / 5. Ilość: 1

Opis filmu:

Na granicy między kanadyjskimi prowincjami – francuskojęzycznym Quebekiem i anglosaskim Ontario – zostają znalezione zwłoki działacza związanego z ligą hokejową, Benoit Brisseta. Śledztwo w tej sprawie mają prowadzić oddelegowani funkcjonariusze z policji z obu stanów – z Montrealu i z Toronto. Ich współpraca nie rokuje zbyt dobrze. Nie dość, że detektywi pochodzą z niezbyt przyjaźnie nastawionych do siebie regionów, to na dodatek bardzo różnią się charakterami i postawą życiową. Aby schwytać mordercę, muszą przezwyciężyć stereotypy i uprzedzenia. Sprawa jest poważna, gdyż wkrótce giną kolejne osoby związane z zawodowym hokejem.

 

Opis postaci:

Martin Ward – szczupły, szpakowaty, 50-letni mężczyzna ze sporą łysiną i wianuszkiem włosów. Zawsze gładko ogolony i elegancko ubrany w szaro-niebieski garnitur, błękitną koszulę i krawat. Przywiązuje dużą wagę do procedur, ma nienaganne maniery i jest odbierany jako sztywniak. W niektórych sytuacjach potrafi jednak zaskoczyć nieszablonowym działaniem, a nawet humorem.

 

David Bouchard – 40-letni umięśniony, krótkowłosy brunet. Ma lekko śniadą cerę, a na twarzy często dwudniowy zarost. Ubiera się swobodnie i casualowo we flanelowe koszule, tiszerty i dżinsy. To typ bezczelnego lovelasa, który z wszystkiego robi sobie żarty. Jest jednak szczery w swoich odruchach i potrafi poświęcić się dla bezpieczeństwa najbliższych.