Komedia Deja vu

Opis filmu:

Akcja filmu rozpoczyna się w Chicago w roku 1925. Prohibicja przysparza władzom więcej problemów niż korzyści. Członek gangsterskiej rodziny, Mick Nich, daje cynk policji o planowanym transporcie alkoholu i ucieka do Odessy w ZSRR, ziemi swoich przodków. Rodzina musi zmyć hańbę i wysyła za nim Johna Pollacka, zawodowego mordercę o polskich korzeniach, z zadaniem likwidacji renegata. Płatny morderca jedzie do Odessy jako profesor entomologii, jednak wpada tutaj w wir zdarzeń, które uniemożliwiają mu wykonanie zadania.

Opisy postaci:

Johnny Pollack – niewysoki, korpulentny, łysiejący szatyn.  Twarz ma krągłą. Ma łagodne rysy twarzy i przyjazny uśmiech. Często się złości i łatwo traci panowanie nad sobą. Świetnie strzela. Jest zawodowym gangsterem, który nosi na brzuchu pas ściągający.

 

Nitsch – Niczyporuk – mafioso, chudy, łysiejący mężczyzna w średnim wieku. Ma wydatne czoło i chude, zapadnięte policzki. Ubiera się w połyskliwe koszule. Jest zawzięty i podejrzliwy. Dba o swój wygląd. Dąży do luksusu.

 

Agłaja – obywatelka Odessy Agłaja Głuszko, przedstawicielka „Rusfłotu”, stoi na czele komitetu powitalnego. To  wysoka kobieta o ostrych rysach twarzy. Ma wydatny nos, a uśmiechając się szeroko, odsłania dziąsła. Chodzi zamaszystym krokiem. Jest krzykliwa i mało delikatna. W pomalowanych ustach nosi skręconego, poplamionego czerwoną szminką papierosa.

 

Franco De Niro – gangster z Chicago. Wysoki, postawny mężczyzna,  brunet z zaczesanymi do tyłu włosami. Ma ciemne oczy i spokojne rysy twarzy. Jest opanowany. Ubiera się w sposób elegancki, nosi długi,  ciemny płaszcz i fedorę.

 

Japoniec – wysoki brunet z włosami zaczesanymi do tyłu i ułożonymi na żel. Aspirujący do bycia gangsterem, poddany Nitscha/Niczyporuka. Ma ciemną oprawę oczu, i charakterystyczną, wyraźną przerwę między zębami. Jest mało spostrzegawczy. Przywiązuje wagę do stroju, dąży do luksusu.

 

 Kostia – boy hotelowy. Wysoki, szczupły chłopak. Włosy ma jasne schowane pod czapką z daszkiem. Chodzi zamaszystym krokiem, na lekko rozstawionych nogach. Wyraźnie gestykuluje. Nosi czapkę z daszkiem. Jest wrażliwy, uczynny i często naiwny.