Dokumentalny Decrescendo

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

25 min.

Reżyseria

Data premiery

2011

Scenariusz

Produkcja

Ocena

Średnia 1 / 5. Ilość: 1

Opis filmu:

Film zrealizowany w Domu Pomocy Społecznej im. L. A. Helclów w Krakowie. Opowiada o rodzącej się przyjaźni między Tomkiem, młodym psychologiem i muzykiem, a jego pacjentami z domu starości. Muzyka grana przez młodego terapeutę, jego towarzystwo sprawia, że mieszkańcy tego domu znów czują się potrzebni i wysłuchani. Równocześnie on sam próbuje odnaleźć sens życia.

 

Opis postaci:

Tomasz – wysoki, szczupły trzydziestolatek o młodzieńczej twarzy. Ma ciemne, krótkie włosy, które układa do góry. Nosi okulary w ciemnych oprawkach. Często się uśmiecha. Kiedy jest w Domu Opieki Społecznej na ciemne ubrania narzuca biały fartuch. Na bal zakłada brązową koszulę z żółtą kokardą przy szyi oraz okulary w czarno-żółtych oprawkach.

 

Pani Zofia – drobna osiemdziesięciolatka. Ma krótkie siwe włosy, piwne oczy i drobną, pomarszczoną twarz. W czasie filmu zazwyczaj przebywa w swoim pokoju w wygodnym fotelu, za którym znajduje się telewizor. Gdy rozmawia z Tomaszem, światło w pokoju jest zgaszone, co sprawia, że ściany wydają się szare.

 

Pan Włodzimierz – pogodny osiemdziesięciolatek. Z tyłu głowy ma krótkie, siwe, zaczesane do tyłu włosy, łukowe brwi, bystre, piwne oczy, gładko ogoloną twarz i drugi podbródek. Zazwyczaj jest ubrany w sweter w kolorze brązowo-zielonym, spod którego wystaje kołnierzyk koszuli w drobną niebiesko-białą kratkę. Pan Włodzimierz siedzi podczas rozmowy z Tomaszem na krześle w swoim pokoju. Tomasz siedzi naprzeciw niego. Ściany pokoju są beżowe, a na parapecie i niewielkim stoliku leżą rozrzucone opakowania herbat, gazety i inne produkty.

 

Tomek – Wysoki, szczupły czterdziestolatek. Ma krótkie jasne włosy z zakolami i pociągłą twarz. Jest niewidomy. Podczas rozmowy z Tomaszem ubrany jest w białą koszulkę polo, szarą bluzę i szare spodnie. Podczas potańcówki jest ubrany w ciemny garnitur, pomarańczową koszulę i krawat w paski.