Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz – PJM Komedia

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka i Fundacja FONIS

Czas trwania

1 godz. 39 min.

Reżyseria

Data premiery

1978

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 1 / 5. Ilość: 1

Opis filmu:

Dyrektor Krzakoski dowiaduje się, że poznana przez niego we Francji kobieta jest z nim w ciąży. Co gorsze jest ona córką znanego dygnitarza, więc Krzakoski postanawia się rozwieść. Ale aby tego dokonać, musi udowodnić zdradę żonie Annie. W tym celu zatrudnia kolegę z lat szkolnych jako fotografa. Ten dwoi się i troi, aby udowodnić winę niewinnej kobiecie. A ciąża staje się coraz bardziej widoczna…

 

Opis postaci:

Tadeusz Krzakoski – dyrektor „Pol-Pimu”. Czterdziestokilkuletni średniego wzrostu szatyn z lekko falowanymi włosami. Spocony kosmyk grzywki często spada mu na czoło. Najczęściej ma na sobie jasnobrązowy garnitur i beżową koszulę, która opina mu się na
brzuchu.

 

Tadeusz Dudała – zastępca Krzakoskiego w „Pol-Pimie”, gra też Szymka – kierowcę Ambasady Polskiej w Paryżu. Postawny, łysiejący brunet. Ma wyraziste, krzaczaste brwi. Nosi beżowy lub szary garnitur. W sytuacjach stresowych dłubie w nosie.

 

Roman Ferde – fotograf, kolega Krzakoskiego ze studiów. Średniego wzrostu siwiejący mężczyzna, ma lekko kręcone włosy. Ma na sobie brązowy garnitur i białą koszulę z czarnym, drobnym wzorem.

 

Anna – żona Krzakoskiego. Szczupła blondynka z falowanymi włosami sięgającymi ramion. Nosi bladoróżową długą letnią sukienkę i słomkowy kapelusz.

 

Danusia – trzydziestokilkuletnia, cięższej budowy ciała blondynka. Włosy ma zebrane w kok lub kucyk. Ma na sobie brązową, wzorzystą luźną sukienkę. Palce dłoni często trzyma przy ustach, rozciągając dolną wargę.

 

Za tłumaczenie na PJM odpowiada Fundacja FONIS. Tłumaczka: Izabela Lindner.