Dramat Cisza

Odtwórz film w nowym oknie

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 28 min.

Reżyseria

Data premiery

2001

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Opis filmu:

 

Lany Poniedziałek 1978 roku. Mały chłopiec Szymon, bawiąc się z kolegami, doprowadza do wypadku samochodowego. Giną w nim rodzice Magdy. Mijają 23 lata. On jest kolejarzem, ona pracuje w firmie kosmetycznej. Podczas imprezy techno Magda poznaje Szymona. Coraz bardziej zafascynowana swoim wielbicielem dziewczyna odbywa niezwykłą wyprawę w przeszłość.

 

Opis postaci:

 

Magda – nazywana przez przyjaciół Mimi, to energiczna, szczupła trzydziestoparoletnia kobieta. Ma rude włosy i jasną cerę, którą często podkreśla rudo – pomarańczowym makijażem oczu. Nosi się odważnie, jej ubrania mają zdecydowane kolory i często też są prześwitujące. Pod wpływem wydarzeń, które mają miejsce w związku z jej historią i spotkaniem Szymona, zmienia się charakter Magdy, łagodnieje, co jest widoczne  w sposobie jej ubierania się, który staje się skromniejszy. Magda bierze udział w imprezach organizowanych w łódzkim klubie techno (Forum Fabricum). W życiu codziennym zajmuje się biznesem. Kieruje działem sprzedaży firmy kosmetycznej, ma dobry samochód, którym jeździ szybko i brawurowo. Jest przebojowa, zdecydowana, pewna siebie.

 

Szymon – samotny, trzydziestoparoletni, szczupły brunet o ciemnych oczach. Jest cichy, często speszony. Jego wstydliwość podkreśla skromny sposób ubierania się, jak zapięta pod samą szyję koszula. Jest maszynistą pociągów towarowych, osobą skupioną na swoich obowiązkach, cichym człowiekiem z szarego tłumu. Pedantyczny w życiu zawodowym i domowym.

 

Ola – córka Magdy, którą wychowuje babcia Magdy. Szczuplutka, w wieku wczesnoszkolnym dziewczynka o długich, zebranych w kucyk blond włosach. Radosna z każdego spotkania z mamą.

 

Babcia Magdy – drobna, starsza kobieta. Oddana Magdzie, opiekuje się Olą, dla której tworzy dom. Kobieta o spokojnym, ciepłym spojrzeniu. Cicha, słuchająca.

 

Jaga i Marta – przyjaciółki Magdy, energiczne (dynamiczne) młode kobiety, co odzwierciedla często ich ubiór.