Dramat Ciemna strona Wenus

Odtwórz film w nowym oknie

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 28 min.

Reżyseria

Data premiery

1998

Scenariusz

Obsada

Opis filmu:

Ewę – piękną, delikatną, szczęśliwą mężatkę – pewnego dnia odwiedza młodziutka dziewczyna i oznajmia, że jest kochanką jej męża Maksa. Zszokowana kobieta mdleje. Gdy odzyskuje przytomność, nie jest pewna, czy wszystko jej się nie przyśniło, ale od tej pory zaczyna inaczej postrzegać otaczający ją świat, a jej życie zaczyna się komplikować. Film Radosława Piwowarskiego jest wstrząsającym dramatem uczuć, utrzymanym w konwencji surrealistycznej opowieści, rozgrywającej się na granicy rzeczywistości i obłędu.

 

Opis postaci:

 

Max – główny bohater filmu, wokół którego rozgrywa się fabuła. W tej roli Jan Englert. To szczupły szatyn średniego wzrostu. Ma około 50 lat. To elegancki mężczyzna. Dyrygent i kompozytor. Ma owalną twarz z dużymi, niebieskimi oczami i wydatnymi ustami. Przerzedzone, krótkie włosy zaczesuje na bok. Na co dzień ubiera się swobodnie, nosi dżinsy i swetry. W sytuacjach zawodowych oglądamy go w garniturach lub we fraku.

 

Ewa –żona Maxa, jedna z głównych bohaterek filmu. W tej roli Agnieszka Wagner. To młoda, szczupła, atrakcyjna blondynka z długimi, lekko falowanymi włosami. Ma około 30 lat. Jej kształty są kobiece, twarz dziewczęca i delikatna. Ubiera się klasycznie. Nosi eleganckie sukienki i spódnice. Kiedy wychodzi z domu, zakłada płaszcz i szpilki. Jest cicha i tajemnicza.

 

Suczkamłoda około 20-letnia dziewczyna, która dość niespodziewanie pojawia się w życiu Maxa i Ewy. To niska brunetka o dziewczęcej twarzy. Jej usta są pełne i wydatne, oczy czarne i duże. Dziewczyna ma włosy obcięte na krótko – w męskim stylu. Ubiera się jak chłopczyca. Nosi dżinsy, glany, wojskową kurtkę i czarną czapkę.