Ciało Komedia

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 34 min

Reżyseria

Data premiery

2003

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 4 / 5. Ilość: 10

Opis filmu:

Złodziej Goldi podróżuje pociągiem z walizką pełną skradzionych przedmiotów. Kiedy skład kolejowy gwałtownie hamuje, bagaż spada na głowę siedzącego w przedziale Woltera. Goldi z przerażeniem stwierdza, że pasażer nie żyje. Nie wie, że mężczyzna zmarł wcześniej, a do przedziału wnieśli go koledzy, Julek i Cezar. Pociąg odjechał jednak bez nich. Teraz szukają oni ciała. Goldi nie zgłasza sprawy policji i jest przekonany, że pasażer zmarł uderzony jego walizką. Musi pozbyć się zwłok.

Opis postaci:

 

Wolter –  to średniego wzrostu… trup. Jest po trzydziestce, ma ciemne krótkie włosy i gładko ogoloną twarz. Od samego początku filmu nie żyje. Jego ciało w wyniku niespodziewanych zbiegów okoliczności wędruje z rąk do rąk i przemierza całą Polskę różnymi środkami transportu, począwszy od pociągu, przez furgonetkę, na lodziarce na kółkach skończywszy.

 

Goldi – to pseudonim Emila Karpatki, postawnego i barczystego trzydziestokilkulatka, który trudni się jako złodziej i pomocnik w organizacji przemytniczej. Goldi ma ostrzyżone na jeża włosy, na które zwykle zakłada sfatygowany kaszkiet. Nosi dżinsy i luźne koszulki oraz sportowe dopasowane kurtki. Ma okrągłą pyzatą twarz, na której błyszczą ciemne małe oczy.

 

Babcia Wanda – elegancka starsza pani po sześćdziesiątce. Średniego wzrostu, o krótkich kasztanowych włosach nosi okrągłe okulary. Ubiera się w proste spódnice i bluzki w stonowanych kolorach, przez co nie wyróżnia się z tłumu. Opiekuje się wnuczką Olą.

 

Ola – niepozorna dziesięciolatka  o jasnych włosach zaplecionych w warkocze. Nosi okulary i kolorowe swetry, a na głowę zakłada fikuśne kapelusiki. Ola jest wygadana i pewna siebie.

 

Julek – przyjaciel i współlokator Woltera i Cezara. To wysoki i dobrze zbudowany mężczyzna około trzydziestki, o ciemnych, gęstych włosach i trzydniowym zaroście. Ubiera się swobodnie w t-shirty i dżinsy, a na wierzch zarzuca skórzaną kurtkę.

 

Cezar – mieszka w Warszawie razem z Julkiem i Wolterem. Jest wysokim i szczupłym trzydziestokilkulatkiem o blond włosach i pociągłej twarzy, którą porasta zadbana, krótko przystrzyżona broda. Cezar zwykle ubiera się w dżinsy i sprane swetry, na które zakłada długi zielony płaszcz, a na szyi wiąże brązowy szalik.

 

Piotr West i Marian Tuleja – czterdziestoletni mężczyźni o brązowych oczach, krzaczastych brwiach i czarnych włosach zaczesanych do tyłu. Piotr jest mężem Sandry West. Marian Tuleja jest jego sobowtórem. Piotr nosi beżowy garnitur i jasny płaszcz, Marian czarny garnitur i ciemny płaszcz…. przynajmniej do pewnego momentu.