Churchill – PJM Dramat

Odtwórz film w nowym oknie

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja FONIS

Czas trwania

1 godz. 38 min.

Reżyseria

Data premiery

2017

Scenariusz

Obsada

Ocena

Średnia 2 / 5. Ilość: 1

Opis filmu:

Jest czerwiec 1944 roku. Siły alianckie zbierają się potajemnie na południowym wybrzeżu Wielkiej Brytanii, przygotowując się do przejęcia okupowanej przez nazistów Europy. Brytyjski premier Winston Churchill w przeszłości stawał już w obliczu wojskowych niepowodzeń i politycznej kpiny. Pragnie on uniknąć ludobójstwa, do którego doszło z jego winy na plażach Gallipoli w 1915 roku. Zmagając się z poważnymi zastrzeżeniami związanymi z operacją Overlord i postępującym marginalizowaniem jego roli w wojnie, premier znajduje się na skraju załamania psychicznego oraz fizycznego. Dopiero wsparcie żony dodaje mu sił.

Opis postaci:

Winston Churchill – korpulentny, przygarbiony 70-latek o siwych włosach i łysym czubku głowy. Ma twarz pokrytą zmarszczkami. Przeważnie ubiera czarny garnitur i białą koszulę, a na wierzch czarny płaszcz. Na głowę zakłada kapelusz homburg. To miękki kapelusz filcowy podobny do tyrolskiego, przepasany jedwabną taśmą nad nieco podwiniętym niedużym rondem, z charakterystycznym zagłębieniem na środku główki. Mężczyzna nosi laskę o haczykowatej rękojeści. W większości scen pali grube, brązowe cygaro i pije whisky ze szklanki lub kieliszka.

 

Clementine Churchill – około 60-letnia drobna blondynka o farbowanych włosach. Jej fryzura wygląda tak, że nad czołem ma loki, a z tyłu jej włosy są upięte w kok. Kobieta ma jasną, upudrowaną twarz i usta pomalowane intensywną, karminową szminką. Przeważnie ubiera się w granatowe lub beżowe garsonki. Nosi kapelusz z niewielkim rondem przekrzywiony na
bok i małą, czarną, skórzaną torebkę.

 

 

Za tłumaczenie na PJM odpowiada Fundacja FONIS. Tłumaczka: Izabela Lindner.