Komedia Chłopaki nie płaczą

Opis filmu:

 

Kuba Brenner jest młodym, dobrze zapowiadającym się skrzypkiem, który w wyniku splotu niekorzystnych okoliczności zostaje wplątany w gangsterskie porachunki. Z pozoru niewinna sytuacja staje się przyczyną, chwilami strasznych, choć znacznie częściej – śmiesznych sytuacji.

 

Opisy postaci: 

 

Jakub Brenner – główny bohater filmu. To młody ok. 25-letni skrzypek, przypadkowo uwikłany w mafijne porachunki. To szczupły, niski blondyn z włosami ściętymi na krótko. Ma chudą, pociągłą twarz, duże  pełne usta oraz ciemne oczy. Nosi prostokątne okulary w grubych ciemnych oprawkach. Kiedy się uśmiecha, w policzkach robią mu się dołeczki. Ubiera się w ciemne szerokie spodnie i czarne swetry. Choć sprawia wrażenie przestraszonego, w rzeczywistości jest zdeterminowany i pewny siebie.

 

Oskar – przyjaciel i współlokator Kuby. Student grafiki. To chudy, niewysoki brunet. Ma krótko ścięte włosy i ciemne oczy. Na twarzy pryszcze. Nosi duże, okrągłe, korekcyjne okulary w cienkich oprawkach. Ma pogodna twarz na której często gości zdziwienie. Ubiera się jak grzeczny, nieśmiały chłopiec, nosi spodnie w kant i koszule z kołnierzem wpuszczone do spodni.

 

Fred – gangster. Wysoki dobrze zbudowany ok. 40-letni brunet. Włosy ścięte na krótko. Chuda pociągła twarz ze starannie przystrzyżoną brodą. Jest bardzo pewny siebie. Nosi drogie garnitury w ciemnych kolorach, eleganckie skórzane buty i skórzaną kurtkę. Zawsze ma przy sobie broń. Bywa bezwzględny i groźny. Ma ostre, przeszywające spojrzenie. Rzadko się uśmiecha.

 

Grucha – gangster, prawa ręka Freda. Jest wysokim, dobrze zbudowanym szatynem. Ma owalną twarz, wąskie usta, nieduże oczy i lekko odstające uszy. Na twarzy zmarszczki i blizny. Włosy ścięte krótko i zaczesane do góry. Ubiera się pospolicie. Na co dzień nosi jeansy i marynarki, z wyjątkiem jednego razu, kiedy zakłada różowy wełniany sweter – prezent od dziewczyny. Jest tajemniczy. Ma surowe spojrzenie.

 

Bolec – syn szefa mafii. To wysoki, umięśniony blondyn. Na pierwszy rzut oka wygląda jak twardziel, w rzeczywistości jest delikatny, wrażliwy i wystraszony. Ma owalną twarz, duże oczy i wydatne usta. Nosi czarne skórzane spodnie, do których zakłada obcisłą czarną koszulkę bez rękawów. Na szyi prawie zawsze ma złoty łańcuch. Ma fantazyjnie przystrzyżoną brodę. Włosy sięgające do ramion wiąże w krótki kucyk. Ma pogodną twarz i ciepłe spojrzenie.

 

Szef – ojciec Bolca i szef warszawskiej mafii. To ok. 60-letni, niski grubas z dużym wystającym brzuchem i podwójnym podbródkiem. Ma dużą głowę i przerzedzone siwe włosy, wyłupiaste oczy i wydatne usta. Ubiera się elegancko. Nosi szare garnitury i białe koszule. Sprawia wrażenie spokojnego i opanowanego, w rzeczywistości łatwo się denerwuje.