Obyczajowy Była sobie dziewczyna

Opis filmu:

Młoda, inteligentna dziewczyna dorasta w Londynie w latach sześćdziesiątych. Jej rodzina bardzo chce, by studiowała na Oxfordzie. Tymczasem ona wdaje się w szalony romans z poznanym w niezwykłych okolicznościach  mężczyzną, który obiecuje, że nauczy ją życia i miłości…  Te niepowtarzalne lekcje będą się odbywały w luksusowych salach balowych i dyskotekach, zadymionych kafejkach Londynu i  pod dachami dekadenckiego Paryża…

 

Opis postaci:

Jenny Mellor – szesnastoletnia uczennica londyńskiej szkoły. Ma długie, ciemnokasztanowe włosy, delikatną, jasną karnację i wyraziste oczy. Jest inteligentną, błyskotliwą i wrażliwą dziewczyną, radośnie otwartą na świat i naukę. Chętnie czyta książki, podczas rozmów wplata francuskie zwroty, gra na wiolonczeli. Uśmiecha się promiennie, jest życzliwa,  choć bywa uparta i zbuntowana. W pierwszej części filmu Jenny ubiera się skromnie, nosi szkolny mundurek, sukienki z kołnierzykiem i budrysówkę. W drugiej części historii – ubiera się w dopasowane koktajlowe sukienki, nosi długie rękawiczki i eleganckie nakrycia głowy.

 

Jack Mellor – ojciec Jenny, korpulentny mężczyzna o ciemnych włosach i wyrazistych brwiach. Wychowując córkę przybiera surową postawę i twarz, oczy ma jednak łagodne i taki też ma charakter. Jest często uparty, zwracający uwagę na pozory,  przede wszystkim jednak troskliwy,  miewa poczucie humoru. Nosi garnitur i białą koszulę, brązowy płaszcz i kapelusz.

 

Marjorie Mellor – mama Jenny, średniego wzrostu blondynka o półdługich (kończących się na wysokości ucha), lekko falowanych włosach. Ma łagodny charakter, jest skryta, jej odpowiedzią często jest delikatny uśmiech. Ubiera się w skromne sukienki w kwiaty.

 

David Goldman – trzydziestoparoletni brunet, adorator Jenny. David to elegancki, młody mężczyzna ubrany w garnitur, krawat ze spinką i kapelusz, często ma na sobie jasny płaszcz. Jeździ unikatowym sportowym samochodem w kolorze kasztanowym. Jest szarmancki, dowcipny i przebiegły. Uśmiecha się pogodnie i rozbrajająco.

 

Danny – trzydziestoparoletni szatyn o lekko przekrzywionym, wąskim nosie. Danny to przyjaciel, a bardziej wspólnik Davida. Jest szczupłym, lubiącym eleganckie stroje i dobry alkohol młodym mężczyzną. Nosi ciemne garnitury i kapelusz. Wraz z Helen, swoją partnerką, mieszka w bogatym apartamencie, z dużym przeszklonym barkiem i jasnymi,  wygodnymi kanapami.

 

Helen – młoda, szczupła blondynka, długie włosy często nosi rozpuszczone pod eleganckim toczkiem bądź kapeluszem. Ubiera się szykownie, nosi dopasowane koktajlowe sukienki, peleryny,  długie, eleganckie rękawiczki. Książki, głębsza rozmowa są dla niej mało atrakcyjne. Jest raczej rzadko refleksyjna, a bardziej płytko troskliwa.

 

Panna Stubbs – nauczycielka Jenny. Szczupła brunetka o spiętych w kok, długich włosach. Ubiera się starannie, skromnie, nosi okulary. Ma łagodny charakter, jest opanowaną, inteligentną i refleksyjną kobietą, życzliwą w stosunku do Jenny. Rzadko się uśmiecha.