Brunet wieczorową porą – PJM Komedia

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka i Fundacja FONIS

Czas trwania

1 godz. 31 min.

Reżyseria

Data premiery

1976

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 5 / 5. Ilość: 1

Opis filmu:

Romka przepowiada Michałowi Romanowi, że zabije bruneta, który zjawi się wieczorem w jego mieszkaniu. Prawdziwy niepokój ogarnia Michała, gdy sprawdzają się dwie inne wróżby – bohater odnajduje zaginiony zegarek, a w totolotku padają przepowiedziane liczby. Michał, aby zapobiec grożącemu nieszczęściu, ucieka wieczorem z domu…co się stanie kiedy wróci?

Opis postaci:

Michał Roman – masywny brunet około czterdziestki o krótkich włosach uczesanych z przedziałkiem. Ma pucułowatą, starannie wygoloną twarz i szpiczasty nos. Najczęściej ubrany w brązowe spodnie z materiału, szary sweter i koszulę w kratkę. Na zewnątrz nosi brązową futrzaną czapkę z daszkiem i jednorzędowy brązowo-szary płaszcz w kratę. To mężczyzna dobroduszny, trochę ciamajdowaty, ale odważny i skłonny do poświęceń.

 

Kazik Malinowski – dobrze zbudowany brunet około 45 lat o krótkich włosach uczesanych z przedziałkiem. Gładko ogolony. Ubiera się w kawowy golf i czarny zapinany na guziki sweter. Na zewnątrz nosi zieloną wojskową kurtkę. Jest sprytny, wpływowy i przenikliwy.

 

Kowalski – krótkowłosy szatyn po czterdziestce z niewielkim wąsem i wysokim czołem. Na zewnątrz nosi kożuch z białym kołnierzem i szary kaszkiet. To człowiek skryty izdeterminowany w dążeniu do celu.

 

Za tłumaczenie na PJM odpowiada Fundacja FONIS. Tłumaczka: Izabela Lindner.