Boisko bezdomnych Obyczajowy

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

2 godz. 6 min.

Reżyseria

Data premiery

2008

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 3.7 / 5. Ilość: 3

Opis filmu:

Ksiądz, Kosmonauta, Minister, Wariat, Górnik, Rolnik i facet z wyrokiem… Co może ich łączyć? Na razie miejsce zamieszkania – Dworzec Centralny. Wkrótce dołączy do nich były piłkarz reprezentacji Polski, którego wielką karierę przerwała kontuzja. Dzięki spotkaniu z nim, zostaną przyjaciółmi i stworzą drużynę. Choć trudno w to uwierzyć, wkrótce wyruszą na podbój świata. Po mistrzostwo…

 

www.filmweb.pl

 

Opis postaci:

 

Jacek Mróz – główny bohater filmu, były piłkarz reprezentacji Polski. To wysoki, przystojny brunet z gęstymi krótkimi włosami. Jest bardzo męski i dobrze zbudowany. Ma owalną twarz o pogodnym wyrazie.  Niebieskie oczy, nieduży kształtny nos i wąskie usta. Na twarzy delikatny zarost. W brodzie nieduży dołeczek. Ma bardzo inteligentne spojrzenie. Często marszczy brwi. W filmie widzimy go w różnych odsłonach. Jako bezdomny nosi stare brudne ubrania, ma poszarpane włosy. Jako trener reprezentacji bezdomnych nosi eleganckie garnitury i krawat. Na boisku pokazuje się w piłkarskich spodenkach i sportowych koszulkach.

 

Indor – mieszkaniec dworca centralnego, przyjaciel Jacka, jego pierwszy przewodnik po świecie bezdomnych. Inicjator założenia reprezentacji piłkarskiej bezdomnych. To wysoki umięśniony blondyn. Na klatce piersiowej ma duże tatuaże. Jest blondynem o jasnej karnacji. Ma ogoloną głowę, na której często nosi czarną bandamkę. Ma trójkątną twarz, duży pękaty nos i głęboko osadzone ciemne oczy. Nosi przybrudzone dresy w ciemnych kolorach. Jako zawodnik reprezentacji Polski nosi biało-czerwony strój piłkarski.

 

Ksiądz- Jeden z głównych bohaterów filmu. Piłkarz w reprezentacji Polski bezdomnych. Były ksiądz. To niski szatyn o pogodnej twarzy. Ma szczery uśmiech i łagodne spojrzenie. Chwilami oglądamy go z kilkudniowym zarostem na twarzy. Jest szczupły. Ma pociągłą twarz, na niej pękaty nos wąskie usta i nieduże oczy. Przez większość filmu nosi na sobie brudne, poszarpane ubrania. Jako zawodnik dumnie nosi na sobie biało-czerwone dresy  i stroje piłkarskie.

 

Wariat – To gruby i potężny mężczyzna. Jest bardzo wysoki. Ma dużą głowę, podwójny podbródek i pełną twarz. Chodzi ociężale kiwając się na boki. Ma mocno przerzedzone włosy. Na czubku głowy jest zupełnie łysy, z tyłu ma pojedyncze siwiejące strąki, które opadają mu na ramiona. Nosi stare brudne ubrania, długie płaszcze i wełnianą czapkę. W reprezentacji piłkarskiej jest bramkarzem. Pod koniec filmu ma profesjonalny strój bramkarza w kolorze czarnym.

 

Górnik- Jeden z zawodników reprezentacji piłkarskiej bezdomnych. Pochodzi ze Śląska. Zanim został bezdomnym pracował w kopalni. Jest niskim, szczupłym blondynem z rzadkimi, nieco dłuższymi włosami. Pod nosem wąs. Nosi stare rozciągnięte dresy, które niejednokrotnie są brudne i poszarpane. Ma pogodną okrągła twarz z wysokim czołem i wąskim nosem. Ma też nieduże oczy i usta. Wygląda tak jakby cały czas był lekko przestraszony.

 

Sewka – Francuzka, która przypadkowo wpada w towarzystwo bezdomnych z dworca centralnego. To wysoka szczupła brunetka o pogodnym wyrazie twarzy. Ma krótkie lekko falowane włosy. Jest spokojna i wyciszona. Często się uśmiecha. Od czasu do czasu zakłada ciemne okulary. Nosi jeansy i sportowe koszulki. Od czasu do czasu zakłada kolorowe sukienki sięgające do kolan.

 

Ewa- żona Jacka. to wysoka, szczupła szatynka z długimi włosami, które zawsze upina w kok lub kucyk. Najczęściej nosi jeansy, sportowe koszulki i ciepłe, rozpinane swetry.