Biegacze Dokumentalny

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 12 min.

Reżyseria

Data premiery

2017

Scenariusz

Ocena

Średnia 0 / 5. Ilość: 0

Opis filmu:

Podczas wyścigu uczestnicy pokonują ponad 240 kilometrów. Przez dwie doby biegacze nie śpią, nie mają przystanków, nawet posiłki przyjmują, biegnąc. Ci, którzy docierają na metę, odczuwają wielką euforię. Bardzo szybko zaczynają myśleć o kolejnym biegu ekstremalnym. Dokument „Biegacze” przybliży widzowi stan ekstremalnego wysiłku fizycznego i momenty kryzysów psychicznych, z którymi muszą się mierzyć biegacze. Przynajmniej w części pozwala to widzom na przeżycie niezwykle intensywnych emocji, które stają się udziałem ultramaratończyków.

Opis postaci:

Agata – szczupła 36-latka o prostych, rudych włosach do ramion i wysportowanej sylwetce. Na twarzy ma piegi i lekko szpiczasty nos. Na co dzień chodzi w sportowej bluzie i spodniach, butach trekingowych i czerwonej czapce.

 

Michał – wysoki mężczyzna po czterdziestce, szczupły, o gładko wygolonej głowie. Ma wysportowaną sylwetkę. Na co dzień ubiera się na sportowo, w bluzę z polaru i goreteksowe spodnie.

 

Wiesiek – wysoki trzydziestokilkuletni wysportowany szatyn o szpiczastym nosie i wydatnej żuchwie. Do pracy chodzi w garniturze koloru ciemnoszarego. Do tego nosi białą koszulę i krawat.

 

Wszyscy biegacze do startów ubierają się podobnie – w krótkie szorty, koszulki z krótkim rękawem, płaskie plecaki, w których mają bidony z rurkami. Na stopy wzuwają niskie buty trekkingowe lub sportowe. Na głowach noszą chusty lub czapki z daszkami. Zawsze biorą ze sobą kijki do biegania i czołówki.

 

Produkcja: Wajda Studio