Dramat Biała Afryka

Opis filmu:

Maria to Europejka, zajmująca się zarządzaniem plantacją kawy w Afryce. Kiedy w kraju wybucha rewolucja, oddziały rebeliantów za wszelką cenę chcą przejąć jej posiadłość. Narażając rodzinę, dumna, biała kobieta nie zamierza ustąpić. Sytuacja robi się niebezpieczna, kiedy wrogość i zniecierpliwienie początkowo zdystansowanych żołnierzy gwałtownie wzrasta, a ich działania staja się coraz bardziej drastyczne.

Opis postaci:

Maria – współwłaścicielka plantacji kawy, była żona André (syna właściciela plantacji), matka Manuela. Maria to wysoka, szczupła, biała kobieta. Włosy ma jasne, lekko kręcone, ma jasną cerę i wąskie usta, które podkreśla delikatną, czerwoną szminką. Ubiera się w lekkie sukienki z kołnierzykiem, nosi delikatne sandały; do pracy podczas zbiorów kawy zakłada spodnie i koszule z krótkim rękawem. Jest uparta, dąży do celu, często  bagatelizując grożące jej i jej bliskim niebezpieczeństwo. Losy plantacji są dla niej najważniejsze.

 

André – syn właściciela plantacji. Były mąż Marii, aktualny mąż Lucie, ojciec Manuela i José. André to wysoki, biały mężczyzna, ma dłuższe (za ucho), jasne włosy, które zaczesuje do tyłu. Plantacja straciła dla niego znaczenie. Troszczy się o swoich bliskich, martwi się o bezpieczeństwo swoich synów.

 

Manuel – syn Marii i André. Dwudziestoparoletni biały chłopak, jest szczupły, ma jasne włosy, przez część filmu ma ogoloną głowę. Lewą ręką ma pokrytą kolorowymi tatuażami, czarny napis ma wytatuowany na plecach i lędźwiach. Jest rozpieszczony, leniwy i zagubiony. Po przemianie podczas filmu staje się agresywny i nieobliczalny.

 

Bokser – przywódca rebeliantów. Czarnoskóry wysoki mężczyzna. Nosi mundur, beret i wojskowe buty. Ukrywa się przed armią.

 

Lucie – żona André, matka José. Lucie to młoda, szczupła, czarnoskóra kobieta, ma bujne, krótkie włosy. Jest zdecydowana i potrafi zadbać o swoje bezpieczeństwo.

 

José – chłopiec w wieku wczesnoszkolnym, mulat, syn Lucie i André. Jest chętny do pomocy podczas zbiorów, bacznie obserwuje Manuela, swojego starszego, przyrodniego brata. Jest zagubiony w zaistniałej sytuacji.

 

Henri – właściciel plantacji. Starszy, korpulentny, biały mężczyzna. Ma siwe włosy i ciemne brwi. Jest schorowany. Henri jest przywiązany do plantacji, bywa surowy w stosunku do najbliższych.