Dokumentalny Będziesz legendą, człowieku

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 17 min.

Reżyseria

Data premiery

2013

Scenariusz

Produkcja

Ocena

Średnia 0 / 5. Ilość: 0

Opis filmu:

Szczery i intymny dokument o kulisach udziału Reprezentacji Polski w piłce nożnej w turnieju Euro 2012. Wielokrotnie nagradzany reżyser Marcin Koszałka od kuchni pokazał emocje, oczekiwania i zawody towarzyszące piłkarzom, trenerom i działaczom w czasie trwania Mistrzostw Europy.

 

Opisy postaci:

Damien Perquis – piłkarz polskiej reprezentacji francuskiego pochodzenia. Główny bohater filmu. To ok. 30- letni, wysportowany mężczyzna. Jest szczupły i wysoki. Ma trójkątną twarz i krótko przystrzyżone jasne włosy. Jego oczy są niebieskie, usta wąskie. Damien ma wysokie czoło. Jego twarz ma ciepły wyraz. Bywa zamyślony, rzadko się uśmiecha. W filmie najczęściej oglądamy go w stroju piłkarskim w biało-czerwonych barwach.

 

Franciszek Smuda – selekcjoner polskiej reprezentacji piłkarskiej przed Euro 2012.  Wysoki, szczupły 60-cio latek. Mężczyzna o pociągłej twarzy i przerzedzonych siwych włosach. Ma nieduże, błękitne oczy, wysokie czoło i nisko osadzone, siwe brwi. Ma bystre spojrzenie i poważny wyraz twarzy. W filmie oglądamy go na ogół w sportowym dresie w ciemnych kolorach, z godłem polski na piersi lub ramieniu.

 

Marcin Wasilewski – piłkarz polskiej reprezentacji. Jeden z głównych bohaterów filmu. To bardzo wysoki, postawny brunet, z gęstymi, czarnymi włosami przyciętymi na krótko. Marcin ma śniadą cerę. Często nosi na twarzy kilkudniowy zarost. Ma okrągłą twarz o symetrycznych, czarnych oczach. Jego nos jest kształtny, a usta wydatne. Ma inteligentne spojrzenie. Jest pogodny. Często się uśmiecha. W filmie najczęściej oglądamy go w stroju piłkarskim w biało-czerwonych barwach.

 

Jakub Błaszczykowski – jeden z głównych bohaterów filmu. polski piłkarz występujący na pozycji pomocnika. W latach 2010–2014 kapitan reprezentacji Polski.  To wysoki i dobrze zbudowany blondyn. Ma krótkie włosy i pociągłą twarz, Jego nos jest pękaty a usta pełne. Mężczyzna ma lekko odstające uszy. Jest pogodny.  W filmie najczęściej oglądamy go najczęściej w stroju piłkarskim lub w dresie w biało-czerwonych barwach.