Baryton Psychologiczny

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 32 min.

Reżyseria

Data premiery

1985

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 4 / 5. Ilość: 2

Opis filmu:

W ostatnich dniach stycznia 1933 r. do Polski przyjeżdża głośny w świecie baryton operowy Taviatini. Towarzyszą mu piękna żona Sophie, jej kuzyn Froelich i sekretarz Artur Netz. Mistrz, mimo sławy, jest znużony i zaniepokojony budową własnej opery w Strasbourgu. Sophie zdradza męża z sekretarzem Netzem, który pragnie zostać dyrektorem budowanej opery. Po bankiecie mistrz traci nieoczekiwanie głos. Netzowi udaje się uratować go przed kompromitacją. Taviatini staje w oknie apartamentu, a głos płynie z płyty przez głośniki… Netz przegra jednak, stanowisko dyrektora opery obejmuje hitlerowiec Froelich. Następnego dnia – 30 stycznia 1933 r. – władzę w Niemczech przejmuje Hitler.

 

Opis postaci:

Antonio (Toni) Taviatini – śpiewak, wysoki, szczupły, siwiejący mężczyzna o ciemnych, wyrazistych brwiach. Nosi jasne: szare bądź jasnobrązowe garnitury. Najczęściej jednak ma na sobie bordową bonżurkę albo szlafrok. Jest uparty i narcystyczny.

 

Sophie  – żona Taviatiniego  – wysoka, szczupła brunetka, ma lekko falowane włosy sięgające za ucho. Najczęściej mam na sobie beżowy kostium lub sukienkę, nosi białe futro i beżowy kapelusz z piórkiem. Jest raczej oziębła i wyrachowana.

 

Art Netz – sekretarz Taviatiniego. Wysoki, szczupły, łysiejący mężczyzna. Nosi czarny garnitur i szary krawat. Jest przebiegły i czujny. Rzadko się uśmiecha.

 

Gertruda  – charakteryzatorka artysty. To średniego wzrostu kobieta o jasnych, falowanych włosach. Nosi brązowe futro i ciemnobrązowy kapelusz. Jest bystra i cwana, wie jak umiejętnie wykorzystać sytuację dla własnych korzyści.

 

Froelich, kuzyn Sophie  – wysoki, szczupły brunet. Nosi czarny garnitur z czerwonym goździkiem w butonierce. Jest spokojny, ma charakter obserwatora. Często uśmiecha się cynicznie.