Barany. Islandzka opowieść Komedia

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 43 min

Reżyseria

Data premiery

2015

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 5 / 5. Ilość: 1

Opis filmu:

Dwaj bracia, Gummi i Kiddi są rywalizującymi ze sobą hodowcami rzadkiej odmiany islandzkich owiec. Żyją w zgodzie z wielowiekową tradycją. Cenią ponad wszystko swoją wolność. A przy tym nie rozmawiają ze sobą od czterdziestu lat. Listy dostarczane z pomocą pasterskiego psa są jedyną formą ich sporadycznej komunikacji. Wieloletni braterski spór nabiera nowej siły, gdy nieprzewidziane zdarzenia zagrożą ich dotychczasowemu życiu.

Opis postaci:

Gummi – brat Kiddiego, wysoki, około sześćdziesięcioletni farmer, hodowca owiec. Jego lekko kręcone, siwiejące włosy do ramion, często przez wiatr są w nieładzie, ma siwawą, długą brodę i wąsy. Jest łagodny z często zamyślonym wyrazem twarzy, ma spokojne, ciemne oczy.  Jest uparty. Najczęściej nosi ciepły, wełniany sweter,  do pracy w owczarni ubiera roboczy, szary kombinezon i wełnianą czapkę. Jeździ quadem i starym samochodem terenowym. Tradycja, przywiązanie do ziemi, hodowli, rodziny, przeszłości jest dla niego istotą życia.

 

Kiddi – średniego wzrostu, łysiejący, siwawy farmer, ma lekko kręcone włosy, siwą brodę i wąsy. Uparty, porywczy brat Gummiego. Bywa konfliktowy i lubi się napić, ale podobnie jak jego brat –  szanuje tradycję. Nosi wełniany, wzorzysty sweter, ciepły kombinezon i wełnianą czapkę.