Aria Diva Obyczajowy

Odtwórz film w nowym oknie

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

30 min.

Reżyseria

Data premiery

2007

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 4.5 / 5. Ilość: 4

Opis filmu:

Film krótkometrażowy, realizowany w ramach programu „30 Minut”. Scenariusz powstał na podstawie opowiadania Olgi Tokarczuk „Ariadna na Naksos”.

 

Basia ma na pozór udane życie. Ma wspaniałą rodzinę, dwóch kilkuletnich synów oraz kochającego męża. Marek jest lekarzem, wkrótce otwiera własną praktykę. Basia zajmuje wychowywaniem synów. Skończyła germanistykę, stosunki międzynarodowe i miała szansę na karierę, ale zamiast doktoratu świadomie wybrała prowadzenie domu. Czuje się spełniona.

 

W tym samym domu mieszka diva operowa. Basia jest pod ogromnym wrażeniem śpiewaczki obdarzonej wyjątkowym głosem. Poznają się przypadkowo na klatce schodowej. Asia, bo tak przedstawia się śpiewaczka, zaprasza sąsiadkę na kawę, wkrótce proponuje jej wypad do nocnego lokalu. Z czasem rodzi się głębsze uczucie i fascynacja. Basia podziwia Asię za styl, głos, niezależność. Ta znajomość wyzwala w niej marzenia i pożądanie. Zaczyna ją nużyć rutyna i ustabilizowane życie rodzinne, tęskni za innym światem. Asia jest również zauroczona sąsiadką – jej skromnością i naturalnością. I kiedy operowa diva będzie musiała zmienić miejsce zamieszkania, zaproponuje Basi by z nią wyjechała.

 

Opis postaci:

Basia – 30-letnia, szczupła szatynka o włosach do ramion, z grzywką równo przyciętą ponad linią brwi. Ma szare oczy i lekko pucułowate policzki. Nosi casualowe ubrania, czyli dżinsy i bluzki w bezpiecznych kolorach, takich jak zielenie czy szarości. Kiedy wychodzi na dwór ubiera wełnianą czapkę z nausznikami z norweskim wzorem, wełnianą kurtkę i gruby granatowo-zielony szalik.

 

Asia – ponad 40-letnia korpulentna blondynka z bardzo jasnymi, cieniowanymi i stojącymi włosami. Ma lekko brązową, opaloną cerę i pełne usta, które zwykle maluje różową szminką. Jej znakiem rozpoznawczym jest szeroki, hollywoodzki uśmiech. Ubiera się w luźne bluzki i koszule, w kolorach białym i czarnym. Na dworze nosi futrzaną czapkę, czarne futro i biały szal.

 

Mąż Basi – 40-letni krótkowłosy brunet z wysokim czołem. Ma owalną twarz. Nosi dwudniowy zarost. Najczęściej ubiera się w granatowy sweter, niebieską koszulę i dżinsy.