Druciane oprawki Animacja

Odtwórz film w nowym oknie

Katalog Edukacja

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

13 min.

Reżyseria
Data premiery

2015

Scenariusz
Obsada
Produkcja

Opis filmu:

Animacja lalkowa „Druciane oprawki” to wzruszająca historia o parze staruszków, Anieli i Konstantym, którzy wiodą spokojne życie we dwoje. Jednak niecodzienny wynalazek przyniesie im zmianę i pozwoli im na odkrycie zupełnie nowej perspektywy.

 

Opisy postaci:

Konstanty – główny bohater animacji. To animowana lalka przypominająca staruszka. Konstanty jest drobny i szczupły. Jego głowa jest podłużna. Ma duże, wyłupiaste, plastikowe oczy i orli nos, którego nieodłącznym elementem są kwadratowe, druciane okulary. Jego uszy są nieduże i odstające. Staruszek ma łysinę na środku głowy, zaś nad uszami sterczą resztki siwych włosów. Pod nosem Konstantego jest gęsty siwy wąs, nad oczami krzaczaste, siwe brwi. Postać ubrana jest w szare spodnie i popielatą bluzę. Na bluzę ma zarzucony, robiony na drutach bezrękawnik w kolorze granatowym. Animowana postać porusza się powoli.

 

Aniela – druga obok Konstantego główna bohaterka historii. To animowana lalka przypominająca staruszkę. Aniela ma okrągłą twarz i pucułowate policzki. Jej oczy są duże, nos wąski i długi. Staruszka nosi okrągłe druciane okulary. Jej włosy są siwe i lekko kręcone, upięte w kok z tyłu głowy. Jej uszy są małe. Przylegają do głowy. Postać jest ubrana w kraciastą, biało-niebieską sukienkę, sięgającą za kolana. Na sukienkę założono jej biały, kuchenny fartuszek. Aniela całymi dniami przesiaduje na poddaszu i robi na drutach.