Obyczajowy Powiedz to, Gabi

Opis filmu:

„Powiedz to Gabi” to film o miłości 16-letniej dziewczyny z warszawskiej Pragi do 30-letniego Borysa, dziennikarza, który mieszka w tej samej kamienicy. W zależności od decyzji Gabi, wydarzenia między tą dwójką mogą potoczyć się różnymi drogami. W trakcie filmu rozwijają się dwa różne scenariusze wydarzeń, a bohaterowie odgrywają ponownie niektóre sceny. Inne wątki rozwijają się jako konsekwencje wyborów Gabi i Borysa. Kamera ukazuje powtórzone sceny z nieco innej perspektywy. Akcja rozgrywa się w Warszawie w 2003 roku. Ukazuje odrapaną praską kamienicę, w której mieszkają Borys i Gabi. Ukazany jest także nowoczesny, zbudowany z betonu, szkła i drewna budynek, w którym mieści się redakcja „Gazery Wyborczej”.

 

Opis postaci:

Gabi – to 16-letnia blondynka z gładkimi włosami do ramion. Przy skroni ma zaplecione dwa warkoczyki. Ma delikatną urodę, błyszczące oczy, różowe policzki i pełne, różowe usta. Jej szczupłe ciało zaczyna się rozwijać. Ma lekko zaokrąglony biust i biodra. Kiedy ją poznajemy, jest ubrana w luźną bluzę, sportowe spodnie i odrapane różowe adidasy. Potem przechodzi przeobrażenie i nosi szary zakonny habit Sióstr Urszulanek. Na końcu Gabi nosi śliczne kwieciste sukienki.

 

Borys – To szczupły, postawny, kędzierzawy blondyn o błękitnych oczach. Ma nieco ponad 30 lat. Ma wąskie usta, szlachetny nos i rozbrajający uśmiech. Nosi luźne spodnie i bluzę w kolorze wojskowej zieleni. Przez ramię ma przewieszoną torbę. Wozi się czarnym, starym mercedesem.

 

Baśka – To 30-letnia drobna atrakcyjna blondynka z włosami do ucha. Ma zadziornie rozwianą grzywkę. Wydatne kości policzkowe, różowe wydatne usta oraz ogniste, pewne siebie spojrzenie. Jej porcelanowa cera kontrastuje z kompletnie czarnym strojem.

 

Michał – To okrągły brunet z włosami zaczesanymi do tyłu. Ma około 50 lat, łagodne spojrzenie i tajemniczy uśmiech. Nosi luźną koszulę i spodnie. Na policzku ma charakterystyczny czarny pieprzyk.