Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową

CZAS TRWANIA

96 min.

KATEGORIA

Film psychologiczny

Otwórz wideo w nowym oknie
Tomasz jest inteligentnym, myślącym, ale egoistycznie i cynicznie nastawionym do życia mężczyzną około sześćdziesiątki. Podejrzewa, że jest nieuleczalnie chory. Po wykonaniu serii testów jego objawy potwierdzają się. Bliskość końca wyzwala w nim pragnienie, by bezkarnie spróbować wszystkiego, czego w życiu unikał. Chce się przekonać w praktyce jak bezpodstawne były jego dawne hamulce (…).

www.filmpolski.pl

 

OPISY POSTACI:

Tomasz – główny bohater filmu, lekarz. To wysoki, dobrze zbudowany mężczyzna po sześćdziesiątce. Ma owalną, pomarszczoną twarz, duże zielone oczy i siwe włosy obcięte na krótko. Jest elegancki. Nosi garnitury, płaszcze i kapelusze. Do pracy zakłada biały, lekarski fartuch. Jest charyzmatyczny  i bardzo pewny siebie.

Anna – była żona Tomasza. To bardzo bogata i elegancka kobieta po pięćdziesiątce. Jest wysoką, szczupłą blondynką o pociągłej twarzy. Ma długie włosy, które zwykle upina w kok z tyłu głowy. Nosi luźne spódnice i obszerne bluzki.

Paweł – Młody wysoki szatyn o pociągłej twarzy. Student medycyny. Ma duże niebieskie oczy i pełne usta. Jego gęste włosy są obcięte na krótko. Ubiera się pospolicie. Nosi jeansy i luźne swetry. Sprawia wrażenie bardzo poważnego i odpowiedzialnego człowieka

Hanka – młoda, atrakcyjna blondynka, dziewczyna Pawła. Jest garderobianą na planie filmowym. Ma okrągłą twarz o pogodnym wyrazie. Jej oczy są duże i brązowe. Jasne włosy sięgające za ucho są najczęściej rozpuszczone. Hanka często się uśmiecha. Jest wrażliwa i opiekuńcza

Opracowanie:

Fundacja KATARYNKA

Reżyseria:
  • Krzysztof Zanussi
Scenariusz:
  • Krzysztof Zanussi
Obsada:
  • Zbigniew Zapasiewicz,
  • Krystyna Janda,
  • Tadeusz Bradecki,
  • Monika Krzywkowska
Produkcja:

Telewizja Polska - Agencja Filmowa,

Canal+ Polska,

Agencja Produkcji Filmowej

kontakt

Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.