Zakochany Anioł

CZAS TRWANIA

1 godz. 47 min.

KATEGORIA

Komedia

Otwórz wideo w nowym oknie
Mieszkający w Warszawie Giordano na co dzień jest aniołem, a jego anielskim obowiązkiem jest spełnianie dobrych uczynków. Zadanie to nie sprawia mu wielu trudności – z małą pomocą szefa wiedzie wygodne i spokojne życie. Zwierzchnicy postanawiają jednak nauczyć Giordano przeżywania ludzkich uczuć. Warszawski anioł traci swoje nadprzyrodzone moce.

 

OPISY POSTACI

Giordano - tytułowy anioł. Tęgi mężczyzna po 50-tce, który z anioła stał się zwykłym człowiekiem. Jest wysoki i pulchny. Ma owalną twarz z podwójnym podbródkiem i delikatnie wystający brzuch. Na głowie ma kręcone włosy sięgające za ucho. Na twarzy kilkudniowy zarost. Nosi jasne lniane spodnie i letnie, białe koszule. Na głowę zawsze zakłada słomkowy kapelusz. Lubi robić dobre uczynki i bezinteresownie pomagać. Jest sympatyczny Często się uśmiecha

Szajbusek – kloszard, mieszkaniec krakowskich plant, przyjaciel Giordano. Jest niski i chudy. Ma trójkątną twarz z kilkudniowym zarostem. Nosi szeroki płaszcz sięgający do kolan, obszerne spodnie i wygniecioną koszulę. Na ramieniu zawsze ma niedużą torbę. Na głowie beret z malutkim dzwoneczkiem, który dzwoni kiedy Szajbusek porusza głową. Z pozoru chłodny i nieprzyjemny. W głębi serca dobry i łagodny

Karol - przybrany syn Giordano. 10-ciolatek. Wysoki jak na swój wiek szatyn z burzą falowanych włosów. Ma śniadą cerę i pogodną, okrągłą twarz. Oglądamy go w letnich kreacjach. Nosi krótkie jeansowe spodenki i bawełniane koszulki z krótkim rękawem.

Roma – psychoterapeutka. Wybranka serca Giordano. To ok. 40-letnia blondynka z lekko falowanymi włosami sięgającymi za ucho. Ma jasną twarz z dużymi niebieskimi oczami i wąskimi ustami. Jest uśmiechnięta i pogodna. Nosi letnie, kwieciste sukienki i eleganckie buty. Przyjaźni się z Szajbuskiem.  Prowadzi własny gabinet psychologiczny.

 

Opracowanie:

Fundacja Katarynka

Reżyseria:
  • Artur Więcek
Scenariusz:
  • Witold Bereś,
  • Artur Więcek
Obsada:
  • Krzysztof Globisz,
  • Anna Radwan,
  • Jerzy Trela,
  • Janusz Gajos
Produkcja:

Piotr Uss-Wąsowicz

kontakt

Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.