Wymyk.

CZAS TRWANIA

85 min

KATEGORIA

Dramat obyczajowy

Otwórz wideo w nowym oknie
Bywają w życiu tak dramatyczne momenty, że strach który im towarzyszy odbiera możliwość wszelkiego działania. Tylko czy tak właśnie było w tym przypadku? Czy rzeczywiście sparaliżowany strachem Alfred nie robi nic, aby pomóc bratu  napadniętemu przez bandę oprychów? Przecież to właśnie Jurek od zawsze był faworyzowany przez rodziców. Był młodszy, dobrze wykształcony, przebojowy i lepszy w biznesie. Więc może kiedy nadarzyła się okazja na bolesną lekcję od kilku chuliganów w pociągu, wystarczyło jedynie nic nie robić i poczekać na rozwój zdarzeń? Niestety te zdarzenia dzieją się błyskawicznie i w ciągu kilku chwil wywracają do góry nogami całe życie… Alfreda, Jurka i ich rodziny. Kilkadziesiąt sekund, które zmieniają wszystko. Czy można to jeszcze odkręcić, naprawić, czy można odkupić grzech zaniechania? Zapraszamy na film.

OPIS MIEJSCA:

Wymyk to kolorowy film, usytuowany w podwarszawskiej miejscowości. Tam też znajduje się budynek firmy, w której rozgrywa się większość akcji. Na terenie dużego, ogrodzonego podwórka, po prawej stronie znajduje się piętrowy dom, w którym mieszka Alfred i Wiola.  Na prostopadłym brzegu podwórka niewysoki podłużny budynek – to firma. Wewnątrz duża hala i dwa małe biura urządzone skromnie. W hali dużo kartonów i sprzętu komputerowego.

OPIS POSTACI:

Jerzy – wysoki ,wysportowany blondyn o muskularnej sylwetce. Niebieskie oczy i pogodna twarz.

Alfred – brunet średniego wzrostu, zwykle z lekkim zarostem. Lekko szpiczasty nos i nieduże ciemne oczy. Najczęściej ubrany w jeansy i sportowe koszule lub koszulki.

Wiola – filigranowa brunetka z falowanymi włosami sięgającymi do ramion. Ciepły wyraz twarzy na której często gości uśmiech. Ma dziewczęcy styl. Nosi sukienki do kolan, kolorowe spódnice i bluzki.

Ojciec – tęgi, wysoki mężczyzna z siwymi włosami i ciemnym wąsem. Po wypadku porusza się na wózku inwalidzkim. Najczęściej ubrany w garnitur.

Matka – starsza kobieta o jasnych włosach sięgających do ramion. Niewysoka o poważnej twarzy.

 

 

 

Opracowanie:

Fundacja Katarynka

Reżyseria:
  • Grzegorz Zgliński
Scenariusz:
  • Janusz Margański,
  • Grzegorz Zgliński
Obsada:
  • Robert Więckiewicz,
  • Łukasz Simlat,
  • Gabriela Muskała,
  • Marian Dziędziel
Produkcja:

Polska

kontakt

Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.