Ucieczka z kina wolność

CZAS TRWANIA

87 min.

KATEGORIA

Film psychologiczny

Otwórz wideo w nowym oknie
W kinie „Wolność” odbywa się projekcja filmu „Jutrzenka”. Seans przerywa niezwykłe wydarzenie. Aktorzy ożywają na ekranie, rozpoczynają między sobą rozmowy, wciągają w nie publiczność. Wokół kina gromadzą się tłumy, odpowiednie władze i służby zastanawiają się co począć w tej skomplikowanej sytuacji. Przybywa także cenzor, mężczyzna dobiegający pięćdziesiątki, ongiś krytyk literacki, dziennikarz. Zaczyna się zacierać się granica między fikcją a rzeczywistością….

www.filmpolski.pl

 

OPISY POSTACI:

Cenzor Robakiewicz – jeden z głównych bohaterów filmu. Poznajemy go już na samym początku historii. To zgorzkniały 40-latek, który zajmuje się cenzurowaniem list dialogowych do filmów. Jest szatynem średniego wzrostu. Ma gęste włosy ścięte na krótko. Ma też krzaczaste i nisko osadzone brwi oraz niebieskie oczy. Jego nos jest kształtny, lekko zadarty. Usta wydatne, szerokie. Nosi ciemne spodnie, szare swetry i marynarki. Rzadko się uśmiecha.

Asystent Cenzora – to niski 30-letni brunet. Ma pogodną, trójkątną twarz, duży nos i wąskie usta. Jego ciemne włosy są nieco dłuższe, rozdzielone przedziałkiem na środku głowy. Opadają luźno na uczy, częściowo zasłaniają też policzki. Asystent ma gęste brwi i wysokie czoło. Wyraz jego twarzy jest pogodny. Mężczyzna ubiera się w luźnym stylu. Nosi jeansy, luźne swetry i bluzy z kapturem.

Małgorzata „Jutrzenka” – to szczupła, wysoka szatynka o inteligentnym spojrzeniu. Ma owalną twarz, duże ciemno-brązowe oczy, wąski nos i duże usta. Jej czoło jest wysokie, brwi wąskie i ciemne. Kobieta ubiera się w sportowym stylu. Nosi spodnie, luźne swetry, i długi jasny płaszcz. W chłodne dni zarzuca na szyję ciepły szalik.

 

Opracowanie:

Fundacja KATARYNKA

Reżyseria:
  • Wojciech Marczewski
Scenariusz:
  • Wojciech Marczewski
Obsada:
  • Janusz Gajos,
  • Zbigniew Zamachowski,
  • Teresa Marczewska,
  • Piotr Fronczewski
Produkcja:

Zespół Filmowy Tor

kontakt

Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.