Trzy kolory: Niebieski

CZAS TRWANIA

1 godz. 33 min.

KATEGORIA

Dramat psychologiczny

Otwórz wideo w nowym oknie
Młoda kobieta, Julie, traci w wypadku samochodowym męża i jedyną córkę. Mąż był wybitnym kompozytorem, pracował przed śmiercią nad utworem muzycznym, który miał być wykonywany w czasie wielkiego, europejskiego święta jednocześnie w 12 europejskich stolicach. Pogrążona w rozpaczy Julie odrzuca wszystko, co ma związek z dotychczasowym życiem, zostawia luksusowy dom na wsi i przenosi się do mieszkania w Paryżu, nie podając jednak nikomu nowego adresu. Z pozostawionych w dawnym domu rzeczy zabiera tylko sznur niebieskich szklanych kulek, które wisiały w pokoju córki. Poza jedną nocą spędzoną z zakochanym w niej współpracownikiem męża Olivierem, zresztą łudząco do niego podobnym, nie widuje nikogo. Z obowiązku odwiedza swą sklerotyczną matkę, która już jej właściwie nie poznaje. Podczas jednej z takich wizyt Julie oznajmia matce: „Będę teraz robić to, co chcę: nic. Nie chcę wspomnień, rzeczy, przyjaźni, miłości ani przywiązania. To wszystko pułapka”. Zgodnie z tą deklaracją Julie żyje z dnia na dzień (…) I nagle pewnego dnia dowiaduje się, że nie była jedyną kobietą w życiu swego męża…

www.filmpolski.pl

OPISY POSTACI:

Julie – główna bohaterka filmu. To trzydziestokilkuletnia kobieta, która w wyniku wypadku samochodowego traci męża i 5-cio letnią córkę. Jest niską, szczupłą brunetką o dziecięcej twarzy i krótkich włosach. Ma duże, brązowe oczy, które podkreśla prosta grzywka opadająca na czoło. Włosy obcięte prosto zakrywają uszy. Są krótkie. Julie ma jasną cerę i dziewczęce rysy twarzy. Jej nos jest zgrabny i kształtny, usta pełne i szerokie. Julie bywa smutna i zamyślona. Często ma nieobecny wzrok. Preferuje sportowy styl. Na co dzień zakłada jeansy, dopasowane koszulki w stonowanych odcieniach i szerokie swetry. Nosi długie płaszcze i sznurowane półbuty. Ma łagodne usposobienie.

Olivier – przyjaciel Julie, były asystent jej nieżyjącego męża. Jest zakochany w Julie. Po śmierci Patrisa zabiega o jej względy. To wysoki, barczysty 40-sto latek z rzadkimi włosami i pociągłą twarzą.  Ma wysokie czoło i duże piwne oczy. Jego włosy są jasno-brązowe. Jego nos jest duży, usta wąskie. Na twarzy ma delikatne zmarszczki. Jest małomówny. Sprawia wrażenie niepewnego siebie.

 

 

Opracowanie:

Fundacja KATARYNKA

Reżyseria:
  • Krzysztof Kieślowski
Scenariusz:
  • Krzysztof Kieślowski,
  • Krzysztof Piesiewicz
Obsada:
  • Juliette Binoche,
  • Benoit Regent,
  • Florence Pernel,
  • Charlotte Very
Produkcja:

MK2 Productions SA,

CED Productions,

France 3,

CAB Production Lozanna,

Studio Filmowe Tor

kontakt

Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.