Trzy kolory: Czerwony

CZAS TRWANIA

95 min.

KATEGORIA

Film psychologiczny

Otwórz wideo w nowym oknie




Młoda modelka Valentine to wrażliwa i ciepła dziewczyna. Gdy potrąca na ulicy psa – najpierw zawozi go do weterynarza, by potem spróbować oddać prawdziwemu właścicielowi. Jest nim emerytowany sędzia Joseph. To zmęczony, sfrustrowany człowiek, znajdujący przyjemność w podsłuchiwaniu sąsiadów i poznawaniu ich najskrytszych, często wstydliwych sekretów. Valentine jest początkowo oburzona postępowaniem sędziego. Ale z czasem ten zgorzkniały i zamknięty w sobie mężczyzna zaczyna ją coraz bardziej intrygować. Przekona się też, że tajemnica sędziego nie będzie jedyną jego tajemnicą, którą pozna…

www.filmweb.pl

 

OPISY POSTACI:

Valentine Dussaut- Główna bohaterka filmu. Modelka. Jest 30 letnią brunetką o pogodnej twarzy i nienagannej sylwetce. Ma krótkie, ciemno-brązowe włosy sięgające za uszy. Nigdy ich nie upina. Ma duże brązowe oczy, kształtny nos i wąskie usta. Jej czoło jest niskie a twarz trójkątna. Na co dzień ubiera się w sportowym stylu. Nosi jeansy, luźne koszule i płaszcze sięgające za kolana. Jest bardzo dziewczęca, ma niewinny uśmiech i łagodne spojrzenie. Bywa zamyślona i nieobecna. Porusza się z gracją. Podczas pokazów mody oglądamy ją z nienagannym makijażem, w stylowych, dopasowanych kreacjach.

Joseph Kern – główny bohater filmu. Emerytowany sędzia. Przyjaciel Valentine. Mieszka samotnie w dużym domu na przedmieściach miasta. Jest wysokim, siwiejącym 60-cio latkiem. Ma owalną twarz o pogodnym wyrazie. Na twarzy wąskie usta i duży pękaty nos. Jego oczy są zielone. Ma też lekko opadające łuki brwiowe. Na twarzy zmarszczki, nad czołem zakola. Mężczyzna ubiera się klasycznie. Nosi spodnie w kant, koszule z kołnierzem i swetry w neutralnych, stonowanych kolorach. Chodzi o lasce.

Opracowanie:

Fundacja KATARYNKA

Reżyseria:
  • Krzysztof Kieślowski
Scenariusz:
  • Krzysztof Kieślowski,
  • Krzysztof Piesiewicz
Obsada:
  • Jacob Valentine,
  • Jean-Louis Trintignant,
  • Frederique Feder,
  • Jean-Pierre Lorit,
  • Samuel Lebinan
Produkcja:

MK2 Productions SA,

France 3,

CAB Production Lozanna,

Studio Filmowe Tor

kontakt

Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.