Test pilota Pirxa

CZAS TRWANIA

95 min.

KATEGORIA

Sci-Fi

Otwórz wideo w nowym oknie
UWAGA: Zanim zaprosimy Państwa na seans i wprowadzimy w film, chcemy poinformować, że seans ten nie będzie zwykłym seansem, a napisana audiodeskrypcja nie będzie zwykłą audiodeskrypcją. Ryzykujemy nawet stwierdzenie, że nie ma wiele wspólnego z audiodeskrypcją jaką znamy i do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni… Jest to adaptacyjno-literacki ekpseryment, forma słuchowiska. Chcemy Państwa zaprosić do tego eksperymentu, a także do dyskusji na temat takiej formy narracji.
Miłego Seansu!

Zespół ADAPTERA

 

Na świecie zostaje uruchomiona produkcja tzw. „nieliniowców skończonych”, robotów do złudzenia przypominających człowieka, aczkolwiek doskonalszych od niego. Maja być wykorzystywane w podróżach kosmicznych, gdzie zastąpią ludzi. Rada UNESCO organizuje lot kosmiczny, który ma dowieść przydatności bądź nie, robotów. Mimo nacisków i działań ze strony firmy produkującej androidy dowództwo powierzone zostaje komandorowi Pirxowi. Obejmuje on statek, którego załogę stanowią ludzie i roboty. Nie wie jednak kto jest kim. Podczas lotu ma dokonać obiektywnej oceny przydatności robotów. Lot nie przebiega jednak zgodnie z planem. Pirx i jego załoga zostaje narażona na niebezpieczną grę…

www.filmweb.pl

OPIS POSTACI:

Komandor Pirx – tytułowy bohater filmu, pilot i nawigator statków kosmicznych. Jest szczupłym, wysokim mężczyzną o pociągłej twarzy i niebieskich oczach. Ma rzadkie, jasno-brązowe włosy, ścięte na krótko. Jego nos i usta są wąskie. Pirx sprawia wrażenie wiecznie zamyślonego.  W trakcie filmu najczęściej oglądamy go w ciemno-zielonym uniformie, na który ponaszywane są lotnicze naszywki i odznaczenia. Jest człowiekiem inteligentnym i odpowiedzialnym. Skorym do pomocy i wrażliwym na cudzą krzywdę.

 

 

Opracowanie:

Przemysław Zdrok,

Łukasz Dutka

Reżyseria:
  • Marek Piestrak
Scenariusz:
  • Marek Piestrak
Obsada:
  • Sergiej Desnitski,
  • Bolesław Abart,
  • Władimir Iwaszow,
  • Aleksandr Kajdanowski
Produkcja:

PRF Zespoły Filmowe,

Tallinnfilm - wytwórnia filmowa

kontakt

Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.