Rozmowy kontrolowane

CZAS TRWANIA

1 godz. 33 min.

KATEGORIA

Komedia

Otwórz wideo w nowym oknie
„Rozmowy kontrolowane” weszły na ekrany kin dziesięć lat po ogłoszeniu stanu wojennego i była to wówczas pierwsza komedia o tym dramatycznym wydarzeniu w historii Polski. Satyra objęła nie tylko sprawców stanu wojennego, ale i tych, których on dotknął. Film burzy martyrologiczne stereotypy w inteligentny sposób i w doborowej obsadzie.

 

OPISY POSTACI:

Ryszard Ochódzki – prezes klubu sportowego „Tęcza”, główny bohater filmu. To wysoki, postawny mężczyzna ok 50-tki. Jest barczysty i dobrze zbudowany. Jego głowa jest pozbawiona włosów. Twarz kwadratowa, z nisko osadzonymi, ciemnymi i gęstymi brwiami. Ryszard ma pełne usta i nieduże oczy. Jego nos jest pękaty. Twarz wyraża niepewność. Na ogół nosi garnitury i białe koszule. Jednak w filmie zobaczymy go w wielu różnych, niekoniecznie męskich kostiumach.

Zygmunt Molibden – pułkownik SB, ważna postać filmu. Były przyjaciel Ochódzkiego. Jest tęgim, łysiejącym brunetem średniego wzrostu. Ma owalną twarz z podwójnym podbródkiem i duży szpiczasty nos. Jego usta są wąskie, oczy ciemne, głęboko osadzone. Mężczyzna nosi ciemne spodnie i jasne koszule. Często zakłada też płaszcz i kapelusz. bywa poddenerwowany i roztrzepany.

Lusia, ciotka Ochódzkiego - filigranowa kobieta po 60-tce. Ciotka Ryszarda Ochódzkiego, mieszkanka Rembertowa. Jest energiczną staruszką, która większość czasu spędza z ukochaną sunią i sąsiadką. Ma krótkie włosy i drobną, trójkątną twarz. Ubiera się suknie sięgające za kolano i ciepłe swetry. Jest wygadana i pełna życia. Lubi gotować i piec ciasta z zakalcem.

Wacław Jarząbek – trener w klubie sportowym „Tęcza”. Łysiejący szatyn po 50-tce. Przyjaciel Ochódzkiego. Jest to mężczyzna średniego wzrostu. Ma okrągłą twarz o łagodnym wyrazie. Ubiera się w sportowym stylu. Często się uśmiecha.

Opracowanie:

Fundacja KATARYNKA

Reżyseria:
  • Sylwester Chęciński
Scenariusz:
  • Stanisław Tym
Obsada:
  • Stanisław Tym,
  • Krzysztof Kowalewski,
  • Irena Kwiatkowska,
  • Alina Jankowska
Produkcja:

Polska

kontakt

Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.