Pieśń Pasterza

CZAS TRWANIA

30 min.

KATEGORIA

Dokument

Otwórz wideo w nowym oknie
W Armenii, w wysokich górach mieszka Chaczik – niewidomy pasterz. Mimo przeciwności losu założył rodzinę i prowadzi spokojne życie. Każdego dnia wypasa swoje stado kóz na stromych górskich stokach, po których porusza się bez niczyjej pomocy. Kiedy jednak okazuje się, że jego jedyny syn również traci wzrok i musi wyjechać do Erywania, aby rozpocząć naukę w szkole dla niewidomych, Chaczik staje przed trudnym dylematem: pozostać przy pasterskim życiu, czy przeprowadzić się do stolicy i być bliżej syna?

 

OPISY POSTACI:

Haczik – główny bohater filmu.  Niespełna 40-sto letni, niewidomy pasterz z Armenii. Jest wysokim, dobrze zbudowanym brunetem o śniadej cerze. Na okrągłą, symetryczną twarz, na której zawsze jest widoczny kilkudniowy zarost. Jego kruczo-czarne włosy są obcięte na krótko. Haczik zwykle chowa je pod czapką z daszkiem. Mężczyzna ma mięsiste, duże usta i kształtny nos. Zaesz ma na nosie ciemne okulary, pod którymi chowa okaleczone oczy. Ubiera się w luźne wygodne ubrania, ciemne spodnie i sportowe bluzy. W chłodniejsze dni zakłada na siebie wojskową, ciemno-zieloną kurtkę.

Armina – żona Haczika. słabowidząca kobieta po 30-tce. To szczupła szatynka średniego wzrostu. Ma długie, falowane włosy, które na co dzień zawiązuje w długi kucyk. Kobieta ma szczupłą, trójkątną twarz o łagodnym wyrazie. Ubiera się pospolicie. Nosi niebieskie jeansy i dopasowane bluzki lub sweterki. Bywa zamyślona i smutna

 

Opracowanie:

Fundacja KATARYNKA

Reżyseria:
  • Vahram Mkhitaryan
Scenariusz:
  • Vahram Mkhitaryan
Obsada:
  • Chaczik
Produkcja:

Wajda School & Studio

kontakt

Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.