Piąta pora roku

CZAS TRWANIA

1 godz. 36 min.

KATEGORIA

Dramat obyczajowy

Otwórz wideo w nowym oknie
Wiktora i Barbarę, poza dojrzałym wiekiem, dzieli wszystko. Ona, emerytowana nauczycielka muzyki, właśnie pochowała męża i nie może pogodzić się z jego utratą. On – zawodowy kierowca, realizujący swoją pasję grając na trąbce w biesiadnych kapelach. Zbiegiem okoliczności bohaterowie poznają się i – mimo dzielących ich różnic – postanawiają razem pokonać setki kilometrów drogi nad morze…

 

OPISY POSTACI

Wiktor – główny bohater filmu, były górnik. Trębacz z orkiestry wojskowej. Tęgi emeryt średniego wzrostu. Ma gęste, siwe włosy obcięte na krótko. Jego twarz jest owalna i pomarszczona. Uwagę zwracają błękitne oczy. Wiktor nosi wąsy.  Jego usta są wydane, nos pękaty. Ma łagodne usposobienie. Ubiera się niezobowiązująco. Często nosi jeansy i luźne, sportowe koszule. Na występny z zespołem muzycznym zakład połyskujące kamizelki i kolorowe, estradowe kapelusze.

Barbara – 60-cio letnia wdowa, która wyrusza w podróż wraz z Wiktorem. Jest elegancką, starszą panią. To kobieta szczupła i wysoka. Ma falowane włosy w kolorze blond. Zwykle upina je w kok. Nosi rozkloszowane, kwieciste spódnice i dopasowane bluzki. Często zakłada słomkowy kapelusz. Ma tajemnicze spojrzenie. Zwykle jest bardzo poważna, jednak kiedy się uśmiecha jej twarz nabiera blasku i ciepła.

Bogdan – najlepszy przyjaciel Wiktora, były górnik. Tęgi, wysoki mężczyzna po 60-tce. Ma owalną twarz. Jego usta są pełne, nos pękaty. Bogdan ubiera się w szerokie spodnie i luźne koszulki. Na głowie ma kręcone, siwiejące włosy. Wyraz jego twarzy jest pogodny. On sam jest człowiekiem spokojnym i wrażliwy. Jest wiernym przyjacielem i dobrym, kochającym mężem.

Żona Bogdana – śląska gospodyni. To brunetka średniego wzrostu. Swoje ciemne, długie włosy zawsze upina w kok. Nosi codzienne sukienki, na które nakłada podomki. Jej okrągła twarz ma pogodny wyraz. Kobieta ma wąskie usta i wydatne, ciemne oczy.

Opracowanie:

Fundacja Katarynka

Reżyseria:
  • Jerzy Domaradzki
Scenariusz:
  • Natalia Pryzowicz
Obsada:
  • Ewa Wiśniewska,
  • Marian Dziędziel,
  • Leszek Lichota,
  • Natalia Rybicka
Produkcja:

Paweł Mantorski,

Włodzimierz Niderhaus

kontakt

Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.