Kret

CZAS TRWANIA

1 godz. 48 min.

KATEGORIA

Thriller

Otwórz wideo w nowym oknie
Paweł wraz ze swoim ojcem prowadzą wspólny interes, dzięki któremu mogą zapewnić utrzymanie całej rodzinę. Ich równowaga i poczucie bezpieczeństwa zostają jednak zachwiane, gdy w prasie ukazuje się artykuł szkalujący dobre imię ojca Pawła, Zygmunta. Paweł nie ma wyjścia – musi walczyć o reputację rodziny i oczyścić ojca z zarzutów.

 

OPISY POSTACI:

Paweł Kowal – główny bohater filmu. To młody postawny blondyn z włosami ściętymi na krótko. Wraz z ojcem prowadzą rodzinny biznes odzieżowy. Paweł ma łagodne usposobienie. Jest pogodnym, uśmiechniętym mężczyzną. Ma okrągłą twarz i jasną cerę. Uwagę zwracają jego duże, niebieskie oczy i mięsiste usta. Ubiera się w sportowym stylu. Na co dzień nosi jeansy i luźne, dresowe bluzy.

Zygmunt Kowal - ojciec Pawła. Emerytowany górnik, który pomaga synowi prowadzić biznes. Jest kochającym ojcem, teściem i dziadkiem.  To sześćdziesięcio-kilku letni mężczyzna. Jest tęgi i niewysoki. Ma owalną, pomarszczoną twarz i gęste siwe włosy obcięte na krótko. Ma też głęboko osadzone, błękitne oczy i gęste, krzaczaste brwi. Ubiera się pospolicie, w wygodne ciemne spodnie i ciepłe swetry.

Ewa Kowal - żona Pawła i synowa Zygmunta. Szczupła i atrakcyjna brunetka po 30-stce. Ma jasną, nieskazitelną cerę, trójkątną twarz i duże brązowe oczy. Długie włosy zawsze upina w kucyk. Nosi wąskie spódnice sięgające za kolana i dopasowane bluzki.

Stefan Garbarek – były kapitan SB, czarny charakter. Niski, łysiejący 60-cio latek. Ubiera się elegancko. Najczęściej pojawia się w garniturze i długim, ciemnym płaszczu.

 

 

Opracowanie:

Fundacja Katarynka

Reżyseria:
  • Rafael Lewandowski
Scenariusz:
  • Rafael Lewandowski
Obsada:
  • Borys Szyc,
  • Marian Dziędziel,
  • Magdalena Czerwińska,
  • Wojciech Pszoniak
Produkcja:

Paweł Bareński

kontakt

Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.