Dziewczyna i chłopak

CZAS TRWANIA

87 min.

KATEGORIA

Film dla dzieci (młodzieży)

Otwórz wideo w nowym oknie
Tosia i Tomek, już jako licealiści, wspominają niecodzienną historię, jaka im się przydarzyła kilka lat wcześniej. Po pobycie w szpitalu Tosia wróciła do domu z ostrzyżoną głową, stając się przez to jeszcze bardziej podobna do brata. Gdy mama rodzeństwa wyjeżdża służbowo, zapracowany ojciec postanawia wysłać dzieci wcześniej na wakacje: Tomka – do swojego brata nadleśniczego, a Tosię – do cioci Isi na wieś. Tomek, który na basenie wdał się w awanturę z kolegą, zostaje ukarany przez tatę zakazem wychodzenia z domu. Chcąc jednak dokończyć porachunki, wymyka się potajemnie, każąc siostrze podawać się za niego…

www.filmpolski.pl

 

OPISY POSTACI:

Tomek – jeden z głównych bohaterów filmu. Starszy brat Tosi. 10-cio latek, który  lubi pływanie i zabawy na świeżym powietrzu. Jest wysoki jak na swój wiek. Ma szczupłą sylwetkę. Jest brunetem z krótkimi włosami i gęstą grzywką zasłaniającą czoło. Ma duże ciemne oczy i kształtny nos. Jako, że akcja filmu rozgrywa się w okresie wakacyjnym, początkowo oglądamy Tomka w krótkich spodenkach i letnich koszulkach. W później części filmu występuje już w letnich sukienkach swojej siostry Tosi. Tomek jest bystrym chłopcem, ma inteligentny wyraz twarzy i wyraziste spojrzenie.

Tosia – siostra Tomka młodsza od niego o rok. To bardzo pracowita i sumienna dziewczynka, dużo grzeczniejsza od swojego brata. Ma delikatne rysy twarzy i jasno-brązowe włosy obcięte na krótko. Gęsta, prosto obcięta grzywka opada jej na niewysokie czoło. Dziewczynka jest wysoka i szczupła. Ma duże brązowe oczy i wąskie usta. Wyraz jej twarzy jest pogodny i łagodny. Tosia nosi dziewczęce sukienki do kolan i białe podkolanówki. W późniejszej części filmu ubiera się w spodnie i koszulki swojego brata.

Wujek Stefan – najbliższy wujek Tosi i Tomka, leśniczy, ojciec dwóch nastoletnich chłopców. To wysoki, postawny mężczyzna. Ma siwe włosy i gęste siwe wąsy. Jest poważny i stanowczy. Nosi ciemno-zielony mundur leśnika.

Ciocia Isia – najbliższa ciocia Tomka i Tosi. Mieszka na wsi, w niedużym drewnianym domku. Ma gromadkę dzieci, które są pracowite i niezwykle pomocne. Pomagają jej w prowadzeniu gospodarstwa. Ciocia Isia to szczupła blondynka średniego wzrostu. Ma trójkątną twarz o łagodnym wyrazie, na której często gości uśmiech. Długie, jasne włosy upina w gustowny kok z tyłu głowy. Ma jasna cerę. Ubiera się w letnie, wygodne sukienki sięgające za kolana.

Opracowanie:

Fundacja KATARYNKA

Reżyseria:
  • Stanisław Loth
Scenariusz:
  • Hanna Ożogowska,
  • Anette Olsen
Obsada:
  • Leonard Andrzejewski,
  • Bogusz Bilewski,
  • Marian Glinka,
  • Maria Kleydysz
Produkcja:

Zespół Filmowy Perspektywa

kontakt

Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.