Dzień kobiet

CZAS TRWANIA

1 godz. 30 min.

KATEGORIA

Dramat

Otwórz wideo w nowym oknie
Halina, sprzedawczyni w sklepie Motylek, otrzymuje awans na kierowniczkę sklepu. Perspektywa poprawy sytuacji materialnej dla kobiety, wychowującej samotnie 13 letnią córkę sprawia, że Halina daje się uwieść korporacyjnym rozgrywkom. Szybko okazuje się jednak, że szefostwo firmy ma nie do końca moralne intencje względem świeżo upieczonej kierowniczki.

 

OPISY POSTACI:

Halina – główna bohaterka filmu. Pracownica supermarketu „Motylek”, która w trakcie filmu awansuje na kierowniczkę. To szczupła, wysoka 40-latka z jasnymi włosami sięgającymi do ramion. Halina ma trójkątną twarz z wąskim nosem i wąskimi ustami. Jej oczy są duże, ciemno-brązowe. Kobieta ubiera się w luźnym stylu. Nosi jeansy i sportowe bluzy z kapturem. Często zakłada też wojskową, ciemno-zieloną kurtkę. Włosy zwykle zawiązuje w długi kucyk. Jest energiczna i zaradna. Początkowo łagodna i uśmiechnięta. Stopniowo staje się waleczna i poważna.

Eryk – przełożony Haliny. Dyrektor regionalny sieci supermarketów „Motylek”. To wysoki, dobrze zbudowany, łysiejący blondyn. Eryk ma czterdzieści kilka lat. Ma kwadratową twarz, pękaty nos i nieduże ciemno-brązowe oczy. Nosi wąsy. Ubiera się w eleganckie, czarne garnitury, białe koszule. Sprawia wrażenie pewnego siebie. Dla swoich podwładnych jest bezwzględny i wymagający. Na jego twarzy często gości ironiczny i cyniczny uśmiech

Maryla - kasjerka w supermarkecie Motylek,  starsza koleżanka Haliny. To szczupła brunetka średniego wzrostu. Ma okrągłą twarz o pogodnym wyrazie. Jej oczy są nieduże i ciemne, usta wydatne. Maryla ma długie, falowane włosy, które upina w kok z tyłu głowy. Ubiera się w dopasowane bluzki i spódnice sięgające za kolana.

Miśka – córka Haliny. To nastolatka. Jest szczupła i wysoka. Ma proste, jasne włosy sięgające do ramion, które zwykle rozpuszcza. Na co dzień nosi jeansy i bluzy. Jest zbuntowana.

Opracowanie:

Fundacja Katarynka

Reżyseria:
  • Maria Sadowska
Scenariusz:
  • Katarzyna Terechowicz,
  • Maria Sadowska
Obsada:
  • Katarzyna Kwiatkowska,
  • Eryk Lubos,
  • Grażyna Barszczewska,
  • Klara Bielawka
Produkcja:

Kuba Kosma,

Jacek Bromski

kontakt

Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.