Druciane Oprawki

CZAS TRWANIA

13 min.

KATEGORIA

Film krótkometrażowy

Otwórz wideo w nowym oknie
Animacja lalkowa „Druciane oprawki” to wzruszająca historia o parze staruszków, Anieli i Konstantym, którzy wiodą spokojne życie we dwoje. Jednak niecodzienny wynalazek przyniesie im zmianę i pozwoli im na odkrycie zupełnie nowej perspektywy.

 

OPISY POSTACI:

Konstanty – główny bohater animacji. To animowana lalka przypominająca staruszka. Konstanty jest drobny i szczupły. Jego głowa jest podłużna. Ma duże, wyłupiaste, plastikowe oczy i orli nos, którego nieodłącznym elementem są kwadratowe, druciane okulary. Jego uszy są nieduże i odstające. Staruszek ma łysinę na środku głowy, zaś nad uszami sterczą resztki siwych włosów. Pod nosem Konstantego jest gęsty siwy wąs, nad oczami krzaczaste, siwe brwi. Postać ubrana jest w szare spodnie i popielatą bluzę. Na bluzę ma zarzucony, robiony na drutach bezrękawnik w kolorze granatowym. Animowana postać porusza się powoli.

Aniela - druga obok Konstantego główna bohaterka historii. To animowana lalka przypominająca staruszkę. Aniela ma okrągłą twarz i pucułowate policzki. Jej oczy są duże, nos wąski i długi. Staruszka nosi okrągłe druciane okulary. Jej włosy są siwe i lekko kręcone, upięte w kok z tyłu głowy. Jej uszy są małe. Przylegają do głowy. Postać jest ubrana w kraciastą, biało-niebieską sukienkę, sięgającą za kolana. Na sukienkę założono jej biały, kuchenny fartuszek. Aniela całymi dniami przesiaduje na poddaszu i robi na drutach.

Opracowanie:

Fundacja KATARYNKA

Reżyseria:
  • Bartosz Kędzierski
Scenariusz:
  • Bartosz Kędzierski
Obsada:
  • Beata Rakowska,
  • Krzysztof Grębski
Produkcja:

Kineskop

kontakt

Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.